AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Co si myslite o masakrech postav?
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Tak jsme se s Wox bavily a napadlo nas, co si vlastne myslite o poslednich udalostech v Kobre: scenaristi se s postavami prestali mazlit a doslova je zacali masakrovat nebo je alespon zavadi do nezavidenihodnych situaci, sluzebna vyletela do vzduchu (opakovane), objevily se nove postavy, opet se klade vetsi duraz na akci...

A nas by zajimalo...

Libi se vam to?
Stve vas to?

JAKY JE VAS NAZOR? Very Happy

Nebojte se jej vyjadit! Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Co si myslite o masakrech postav?
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ja bych na hromadu mrtvol minimalne jeste jednu klidne prihodila :rofl: *krvelacne kouka*

Zajimave, prijde mi, ze clovek muze byt u dilu vice napnuty Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Co si myslite o masakrech postav?
dzatecky


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 1
Bydliště: Přerov/praha
Odpovědět s citátem
Dlouho mi trvalo, ne? jsem Kobru nakoukal celou, ale abych to shrnul, tak je?t? ne?ekla poslední slovo.

I kdy? je zde daleko víc ak?nosti a nap?tí, po?ínaje pozvolným nástupem 11. série a pokra?ováním 12. série. U 13 je to u? dost citelné.

Z ?eho ale mám obavy, tak je pocit, ?e se z n?meckého seriálu, který je velmi populární stává americká periférie ala Made in N?mecko. Hlavn? ten pilotní díl 16. série "72 hodin strachu", kde mimochodem um?e "Hotte" mi tak trochu zavání americkýma kriminálkama Las Vegas, Miami ?i variacema vra?d na Prim?, z nich? jako nejlep?í seriál musím ohodnotit Komisa?e Rexe. Na?t?stí ale scénáristi zachovali tomuto seriálu jeho osobitou charakteristiku, i kdy? s lehkým nádechem Ameriky.

Smrt Hertzbergra mn? a moji kamarádku, která zde vystupuje jako Tiscala, velice zasáhla, a já si myslím, ?e by v seriálu m?l n?kdo Hotteho p?ipomínat. T?eba jeho Nete? Anja, která je zatím fiktivní postavou, kterou Mí?a vymyslela.

Kdy? u? jsme ale u toho samotného tzv "Masakrování postav", mám za to, ?e tyto role d?lají skute?ní kaskadé?i a n?které v?ci jsou p?ikreslovány. Jen mi vadí, ?e v?t?inu postav, kte?í cht?jí od policie odejít nemohou normáln? pustit, jako tomu bylo nap? u Anny Engelhardtové v 8. díle 13. série "Zrada, Petry Schubertové v piloťáku 11. série "Na ?ivot a na smrt", ale ve scéná?i jednodu??e musí um?ít, jako v p?ípad? Toma Kranicha, Andrého Fuxe, Inga Fischera, Chrise Rittera apod.

A co mi dosud není jasné, co se stalo s herci resp lidmi s úpln? první kobry 11. 1. série a první p?lka 2. série. viz Frank Stolte, Bodmer, Lamprechtová, a posledn? Jan Richter. nemluv? o týmu 2, kde jsou Frank Trabera Zuzana for Landitz. Do te? mi není jasné, jak Frank Stolte, Jan Richter, Kobra 12 alias Tým 2 a za jakých okolností ode?li a co d?lají.

Celkov? si myslím, ?e Kobra 11 je?t? má, co nabídnout, ale p?ece jen bytrochu mohli ubrat plyn a trochu p?ibrzdit na pomyslné dálnici nárok?. Jen doufám, ?e nikoho nenapadne nechat um?ít n?koho z dálni?ní policie. Mám na mysli Semira, Bena, Dietra a Krugerovou v?. Hartmutha. úmrtí u? bylo dost.

_________________
S mým parťákem Tiscalou jsme tým Kobra 13. Strašně nás baví rozebírat kobru jako takovou. U obou je to chronická závislost.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
je to neprijemni. Hotte si smrt nezaslouzil. Nejhorsi to mnel asi Ingo a Chris. Takovou krutou smrt si nikdo nezaslouzi. Nevym proc to tak delaji a proc ty postavy radeji jenom tak nezmizi jako treba Jan nebo Frank. Jo a ted Sturmi,chudak,doufam ze takhle neskonci Ben
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Dobry napad na tema. Alespon trochu se vam podarilo ozivit skomirajici forum novymi prispevky.
Masakr postav mi vadi i nevadi. Nikdy nejsem rad, kdyz z Kobry nekdo odejde, obzvlast jedna li se o postavu, ktera je v serialu uz radu let. Pokud bych mel ale volit mezi variantou, kdy jen tak zmizi a uz se neobjevi, anebo proste zemre, tak volim variantu 2. Serial uz bezi uctyhodnych 16 let, jsem pevne presvedcen, ze do budoucna je potencial jeste nekolika odchodu postav, ktere tam jiz delsi dobu vystupuji. Andrea uz se tam taky temer neobjevuje. Mnoha lidem to nevadi, priznam se, ze ani ja jsem zrovna Andreu nepovazoval za svou oblibenkyni, ovsem na ukor toho, pak scenariste nezobrazuji Semiruv osobni zivot. Ale to jsem trochu odbocil.
K samotnemu serialu a jeho vyvoji zde v poslednich dnech byla napsana rada nazoru, ktere plne vyjadruji to, co si myslim i ja - tedy, ze to uz neni, co byvalo.
Takze diky za dobre tema, rad si vzdy poctu nazory druhych.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Mne hlavne prijde mimoradne smutne, ze scenariste neumi prijit s jinym resenim, nez nekoho odprasknout, nebo ho nechat zmizet beze slova. Me treba prislo vzdycky minimalne sprosty, ze nikdo nikdy nevysvetlil, kam se podel Jan, protoze jsem ho mela docela rada. Asi jedinou originalitu prokazali na konci 6. serie, kde nechali Toma proste odejit od policie. (I kdyz i to bylo spichnuty pekne horkou jehlou - v jednom dile Elenu predstavi a Tom ji promptne zbouchne a v dalsim jsou Elena i jeji fetus v luftu. Za snahu +1, provedeni silne kulha.) A i to pak pekne podle sveho vkusu zabili, kdyz zabili Toma na zacatku jedenactky. (Trapnejsi smrt a jeji provedeni jsem nezazila, to se hodilo leda tak do parodie.)

Nechapu, proc trochu nezapnou mozek. Andreu odstranili z deje na nejakou dobu dost slusne, kdyz ji poslali na materskou. Je jasny, ze uplne to neslo, kdyz je Semir porad hlavni postava, ale bylo to lepsi, nez kdyby tragicky skonala pri porodu a kdyz ji znovu potrebovali, Semir se dozvedel, ze vlastne zemrelo jeji zle dvojce. (A hele, to je dobry material na crack!fic.) Tomuv prvni odchod az na to vyse zminene pokulhavajici provedeni taky fajn, a Engie myslim taky jen odesla, ale ten zbytek... Confused

O Hotteho smrti jsem jen slysela, ale nechapu, proc musel umrit, kdyz mel skvelej duchodovej vek. Bum, pryc ze serialu na odpocinek. A pokud vim, lidi nikdy na jednom pracovisti nezustavaji do smrti - nevim, co branilo tem dalsim tunam umrti dostat lip placenou praci, byt preveleni, nebo s tim proste seknout a jit delat taxikare a vyhazovace, nebo k nejake security do soukromeho prostoru. A tyhle odchody jsem vymyslela cca za minutu, scenariste maji na rozplanovani cely rok. Je pravda, ze se nas od zacatku snazi presvedcit o tom, ze na dalnicni je to vubec nejlepcejsi prace vubec a nikdo odtamtud neodchazi protoze jsou vsichni rodina a vsichni se miluji a jsou hrozne cestni a nesobecti a tralalalala, ale vetsina postav se tam odnekud zjevila (patrne z jineho oddeleni, nebo dalnicni v jinem meste) a kdyz nemeli problem Toma za dva dily temer ozenit a udelat z nej skoro vdovce, patrne by nebylo tak tezky v predposlednim dile zacit vypravet pribeh, kterej se v poslednim zavrsi tim, ze postava proste odejde, odkud prisla.

A fakt, ze postavy maji svoje zemrele v pazi cca dil potom, co zaklepou backorama, to dela vsechno jenom horsi. Priznam se, ze takhle jsem zazila ignor jen Adreho po prichodu Toma (a to me prudilo i presto, ze jsem mela Andreho jako postavu nekde u svych rozsahlych zadnich partii) a jakekoli popreni existence Jana na zacatku devitky, ale stejne mi to prijde neuveritelne sproste a nerealne. Je fakt, ze jsem kdy zrala jeden dalsi nemecky serial, kde taky docela vybijeli partnerky, a taky se tam nevzpominalo. (S tou prvni hlavni postava spala a tvrdila, jak ji miluje, takze si na svoje narozeniny o radu pozdeji nevzpomnel, ze rok predtim mu umrela, bylo trochu dost drsne. O te druhe chudere, o ktere se nikdo nezmini uz v druhe polovine dilu, kde umrela, radsi ani nemluvim.) Kdybych nevedela, ze to dela i drtiva vetsina americkych procedurals, rekla bych si, ze Nemci maji hodne zvraceny zpusob truchleni. (Cestna vyjimka mezinarodne je v tomto NCIS, ti vi, jak zachazet se svymi mrtvimi.)

Ale asi je to jak s tim, ze kazde nabourane auto tam vzdycky vybuchne - kdyby jen odesli, tak to asi nebude takovy dramo. Nekdo by jim asi mel rict, ze kdyz odbouchnout v poradi cca 4 hlavni postavu, maji velkou sanci, ze clovek protoci oci a prepne, nez ze bude ronit horke slzy a busit se v obnazenou hrud. Pro me to protoceni oci a prepnuti prislo, kdyz Tom v desti skonal a s nim i moje nadeje, ze me bude Kobra jeste nekdy bavit. Priznam se, ze dalsi odchody (Engie, Hotte) vim jen z doslechu a s tim druhym komisarem Rexem jsem nevidela ani jeden dil, ale to co slysim me utvrzuje v tom, ze bylo dobre rozhodnuti se na to vybodnout a zalezt si zpet do 4. - 10. serie a Nasazeni tymu 2, kde je mi dobre a pripomina mi to casy, kdy jsem to jeste zrala jak nic jinyho a vicemene bez vyhrad.

Zkratka a dobre, neustale umirani postav je znamka amaterismu a kdyz prijde v serialu doba, kdy ho neumi udelat zajimavy nicim jinym, nez zachranovanim sveta (kdyz jsem to slysela, malem me strejchlo - myslela jsem, ze tyhle zapletky jsou vysady Amiku, kteri maji pocit, ze si bez nich zbytek sveta ani neupsoukne), vybijenim postav a pridavanim efektu, je asi cas to ukoncit. Jenomze to v dnesnim lacnem svete nikdo neudela, dokud to sype...

Achjo, jsem se zase rozepsala a nabralo to trochu obecnejsi nazory, nez jsem puvodne zamyslela, takze me berte jen jako prizrak z minulosti. Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
mf.studio


Založen: 25. 09. 2009
Příspěvky: 334
Odpovědět s citátem
Souhlasím s vícemén? v?ím co tu bylo ?e?eno. Taky jsem velice popuzen podivnými a nedomy?lenými úmrtími. Co m? ale vadí více, jsou naprosto nelogické seriálové odhalení v posledních sériích, kdy zji?ťujeme, ?e Semir má neman?elskou dceru (o které není v následujících epizodách ani jediná zmínka a Andrea na to taky ka?le), nebo ?e má Semir bratra, o kterém se nikdy b?hem seriálu nezmínil... Doufejme, ?e se to brzy v?echno zm?ní, proto?e na?t?stí seriálu za?íná pomalu, ale jist? klesat sledovanost, tak t?eba se nad sebou tv?rci zamyslí...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Pro vsechny, kterym vadi tak jako mne, kam se dnesni dily ubiraji a ze tvurcum dochazeji napady, mam castecne dobrou zpravu - po temer rocni praci jsem dokoncila svou zde tolik zminovanou serii nametu na dily. Jen co kamarad prekladatel bude mit po zkouskach, pusti se do prekladani, abych to mohla co nejdriv poslat do Action conceptu. Otazka samozrejme je, jestli se nechaji inspirovat nebo si radeji pojedou po sve linii ...

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Vida, mf.studio zminil vec, na kterou jsem zapomnela: Semirovu nemanzelskou dceru XD to byl totalni preslap vedle, ve kterem se opet ukazala nelogicnost Kobry. Nerikam, nemanzelskou dceru mit mohl, preci jen to byl turecky preletavec. ALE Semir byl nekolikrat odhaleny a bylo videt, ze to znamenko, ktere mu jakoby prirknuli, nemel. A najednou se mu objevi? Halo? Kdyby bylo aspon nejake male, ale v tehle velikosti... a vsadim se, ze v dalsich dilech uz ho mit nikde nebude XD

Jinak k masakrum... nelibi se mi. Jak podotkla SaM, je to neoriginalni a tupe. Hotte mohl jit klidne do duchodu... jo, mozna to pridava napeti, ale pouze trnu, kdy se objevi nuklearni bomba, kterou bude umet odstranit jen Hartmutt, ale pujde to jen tak, ze se pri tom obetuje Rolling Eyes Zkratka se bojim, ze to Harton odnese a tim padem bych prestala Kobru sledovat uplne, to prisaham.

Tiscalo, drzim palce, snad se jim to bude libit! Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
*precetla si koment od SAM a chechta se*

Ok, ze odbouchnou milion postav, to se jeste da (je to pitomoucky akcni serialek), ale opravdu mi vadi, ze po tech postavach nevzdechne pes :XD: Semirovi zabili Andreho, Toma, Chrise a ten trouba je porad happy jak brcko v mojitu! Leda by se u neho trauma skryte projevovalo tim, ze je stale s andreou :rofl: (jaj, me nikdy neprestane bavit do ni ryt Laughing Laughing Laughing zla Woxys, zla! Fuj! Fuj to je! Laughing).

Do toho se vzdycky u Semira objevi: turecky bratranec! Turecka pritelkyne! DALSI turecky bratranec! DALSI turecka pritelkyne - tentokrat i s tureckou dcerou! XD Proste jakmile to scenar vyzaduje, vynori se dalsi clen klanu Gerkhanu, aby se dostal do prusvihu, byl zachranen (nebo tuhej) a IHNED ZAPOMENUT Laughing Laughing jen tu dceru chvalim, andrea od te doby musi byt na antidepresivech Laughing priznam se, ze ja se dozvedet, ze ma muj partner nekde jeste jinou polorodinu, tak jsem na nich taky Laughing

priznam se, ze diky masakru postav se ted FAKT bojim o Hartmutta, protoze ten zmateny zrzavy kvetak by mi VAZNE chybel, ac uz na Kobru nekoukam!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ja tady nedavno zaznamenala to vlakno s resenim prave toho znamenka a hned me napadlo, proc ho teda nemel treba na sedince, nebo na nejakejch partiich, ktery jeste neukazal? No predstavte si tu scenu, kdy si Semir vecer doma sunda spodky, Andrea se zahledi na to turecke pozadi a vykrikne -paneboze, ty mas dceru!!!- (A dalsi crack!fic, ja jsem dobra. Very Happy )

Ale co se tyce nelogickych odhaleni, to je to samo jak s Tomem a Elenou. Ja nevim, jak dopredu uzaviraji s herci smlouvy a jak se to resi, ale aspon od poloviny serie sakra musi vedet, kdo jde dal a kdo ne a podle toho se zaridit. Elenina smrt by vypadala mnohem jinak (a lip), kdyby ji Tom potkal uz v pulce serie a nechali tu serii zabrat vic casu. Proste tam chybi ten build-up, ty zapletky jsou stejny epizodky, jaky vymysli pro ty epizodni postavy tykajici se pribehu a je to podle me k tem postavam nefer. Proste je to nakonec jenom alibi, jak se zbavit toho a toho, nebo jak prijit k tomu instantnimu efektu v momentu toho dilu, ale pri opakovani to vyzni trapne. (O tom neco vim, pac to ted opakuju.)

Druha otazka ale je (a chtela jsem ji zminit uz minule) co vlastne od toho serialu cekame. Je to jenom akcni ctyricetiminutovka na vecer, ktera nam ma instantne podat zabavu, nic vic. Podle me se u tohoto serialu ani nepocita, ze budeme jeste druhej den myslet na to, co v tom dile bylo, proto se tam nikdo nemaze s kontinuitou. Kdyby jsem to doslova stopovala, musela videt kazdej dil, tak ve 13-15 to byla moje hvezda, psala jsem povidky jak silena, ale kdyz se k tomu vracim tedka, nachazim v tom jenom diry, protoze jsem na to prestala jen koukat a zacala to analyzovat. Takze co vime, mozna je vlastne chyba v nas, ze od toho serialu ocekavame nerealne, protoze jsme si ho kdysi zafixovali jako absolutni perlu temer ve vsech smerech a ona to neni.

Vzhledem k tomu tak nejak dava smysl, ze se na mrtve nevzpomina a postavy odpravuji nejjednodussim moznym zpusobem, kdyz sami na kontinuitu nehraji. Nicmene me to porad prudi, protoze i Simpsonovi maji ohledne smrti Maud Flandersové vetsi kontinuitu a to je sakra co rict. Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Ano, je to jenom akcni serial, ale i tak by mohl mit aspon nejakou malou kontinuitku. Obecne mam pocit, ze starsi serie prece jenom drzely pohromade lip, nez dejme tomu 14. a vyse.

Jinak Vsel, dekuju moc za drzeni palcu, jak se schyluje k odeslani serie do Nemecka, jsem cim dal vic nervoznejsi a kazdy projev podpory mi neskutecne zvedne naladu. Diky moc. A mimochodem, pokud by se moje dily mely natocit, Semirova nemanzelska dcera by se tam taky objevila v jedne epizode.

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
SaM: tak s temi Simpsonovými jsi me dostala Laughing Laughing Laughing

Jo, je to mozne, ze jsme dospeli do faze, kdy uz nam to nestaci... ale taky za to muze to, ze v dobe, kdy jsem na to koukala nejvic, tam byl Andre (jeho smrt byla aspon zajimava) a Tom (v jedne epizode si Semir na Andreho preci jen smutne vzpomene) - nikdo z policistu tam neumiral a presto to bylo napinave a vtipne, hrozne rada se k tomu zpetne vracim a presto se mi to nezda tak pritazene za vlasy, jako ted. Ona de facto i ta Elena, ac uspechana, byla porad lepsim resenim na odchod, nez jen proste odbouchnuti....

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Vsak jsem v tom prvnim prispevku psala, ze Elena byl snad jediny originalni tah, jen jak se ted proste vracim, tak me mrzi, ze si s tim vic nepohrali. Aspon jsme vedeli, kam se podel, to se o Janovi rict opravdu neda. A neumrel, coz bylo zrovna u Kobry taky plus.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Co si myslite o masakrech postav?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma