AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
jo a ešťe pravidelne čítam BC Mobil skvelý časák o mobiloch a novej technológií Wink

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Ja som sa na stare kolena vratila k citaniu, skusila som Eragona, zapacil sa velmi a teraz po roku som sa k nemu vratila a precitala aj Eldesta a veru som mala problem sa odtrhnut a ist vobec spat, jest, prejst sa alebo hocico ine len nie hltat stranku za strankou Laughing Necham to rok stravit a potom na vianoce precitam Brisingera, uz sa tesim teraz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Big: Vůbec se Ti nedivím, ty knihy jsou poněkud jednodušího rázu, ale mají pěkný příběh, nemůžu se dočkat Empire, už aby to dopsal Laughing Chci už vědět, jak to dopadne! Laughing Laughing


Milovníkům fantasy, draků či historie doporučuji Drak Jeho Veličenstva - je to o dračích válkách v éře císaře Napoleona. Hlavním dráčkem je Temeraire, čínský černý krasavec... Laughing Laughing

http://www.cbdb.cz/kniha-6472-drak-jeho-velicenstva-his-majesty%27s-dragon

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 03. 07. 2014
Příspěvky: 419
Bydliště: No prostě někde
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Ve mně Hoši od Bobří řeky, ale Rychlými šípy jsem žila hodně dlouho a často na ně myslím. Foglarovy knihy pro mě byly vždy důležité. Momentálně jsem je ale vyměnila za publikaci Terorismus, válka proti státu, kterou si snažím narvat do hlavy. Vrrr!
Skvělou knihou je Pán Prstenů, ten mě bral roky...


U mě Chata v jezerní kotlině, Pavel je strašně sympatickej a umí nejlepší sport na světě: BOJOVÉ UMĚNÍ Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 03. 07. 2014
Příspěvky: 419
Bydliště: No prostě někde
Odpovědět s citátem
Tak to já miluju
1.Tintinovi dobrodružství.
2.Chatu v jezerní kotlině a všechny Foglarovky
3.Deníky malého poseroutky-nevím proč se mi to líbí ale líbí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
sasadydzej


Založen: 22. 10. 2007
Příspěvky: 218
Odpovědět s citátem
Ahoj,


knížky mám ráda. Ráda čtu, ale jen to, co mne opravdu baví. Bohužel se do toho neřadí klasická literatura, ale kvůli škole a průměrnému literárnímu vzdělání jsem přečetla takové ty klasiky, jako je Čapek, Máchův Máj (u něj se vyloženě trpěla), Viktora Dyka a jeho Krysaře - ta kniha se mi velmi líbila, zhltla jsem ji jedním dechem a pak si ji i vytáhla u maturity Very Happy, mám přečtenou i Němcovou - Babičku - už nikdy více.... Ok. chápu, jsem barbar. Já prostě klasiku, až na vyjímky, nerada.

Jinak jsem četla například šest knih z osmi - Letopisy Narnie. Mohu vřele doporučit, Plavba Jitřního poutníka je moje nejmilejší. Myšák Rípčíp byl můj favorit Smile


Holduji naučné, odborné literatuře a literatuře faktu. Hodně čtu právnickou, psychologickou literaturu a vše co souvisí s policejní vědou. Takže trestní právo procesní i hmotné, Kriminalistika, Kriminologie, Penologie, Policejní taktika, Policie a občan atd.
Přečtenou mám Policejní psychologii od Čírtkové. Kdo se zajímá o takové věci, vřele doporučuji.

Nejlepší knihou, kterou jsem četla je však Jak přežít v betonové džungli (Street survival). Je to nejlepší kniha policejní taktiky a boje z blízka na ulici, o střelných zbraních, jak je užívat, o užití světla ve váš prospěch, jak používat auto na nebezpečných lokalitách, metody krytí a zkrývání ... atd. Je tam toho spousta a je to opravdu velmi výborná záležitost pro ty, kteří se o Policii zajímají a to velmi hloubkově. Jsou tam popsány případy, co daný policista učinil špatně a zaplatil tím tak životem a podobně. Je to náročná literatura, fotografie jsou identické a ne vždy je to příjemný pohled, není to románek, je to o tvrdé realitě. A tak by to podle mne mělo být. Jsem ráda, že takhle kniha vznikla, konečně mám pocit, že mi poskytla reálný pohled na věc a opravdu hluboce a velmi profesionálně přiblížila policejní taktiku a jednání. Wink Opravdu vřele doporučuji. Mám ji, jako klenot mé knihovny Smile
Pak jsem přečetla ještě spoustu dalších podobných knih na toto téma a hodlám si koupit další literaturu. Vždycky jsem chtěla k Policii, takže pořád čtu spíše takováhle témata, protože je to mým opravdu velkým koníčkem a drží mne snad od doby, kdy jsem se naučila mluvit. Takže proto spíše čtu tohle a ne jinou literaturu, kdyby si o mne někdo myslel, že jsem švihlá Laughing tak jo, jsem švihlá Very Happy



Četli jste i vy, nějakou takovouhle knihu, doporučíte mi něco? Smile



Díky a čus Smile

_________________
Semir:Uč se a žasni!
Ben: Semir Gerkhan, postrach za volantem!--a nemýlil se! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 03. 07. 2014
Příspěvky: 419
Bydliště: No prostě někde
Odpovědět s citátem
sasadydzej: Doporučil bych ti Manuál obrané střelby, o policii to neni ale je to o spousta taktikách a jak užívat zbran, jak se krýt atd. Ahoj. Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
sasadydzej


Založen: 22. 10. 2007
Příspěvky: 218
Odpovědět s citátem
Hartmutt:bezva, moc díky. Střílím, takže perfektní věc na přečtení Smile Četl si to? Wink

_________________
Semir:Uč se a žasni!
Ben: Semir Gerkhan, postrach za volantem!--a nemýlil se! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 03. 07. 2014
Příspěvky: 419
Bydliště: No prostě někde
Odpovědět s citátem
sasadydzej: Ano, četl jsem to a bylo to skvělé. Já taky rád střílím a to z pistolí značky Glock a těch je tam až moc Wink.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 18. 09. 2013
Příspěvky: 153
Bydliště: Každý ví kde to je, ale nikomu se tam nechce.
Odpovědět s citátem
Tak čtení....

Já jsem encyklopedický - jakmile to nemá obrázek, tak to nechci... Není moc knížek, které bych přečetl až do konce.
Vždy něco rozečtu a pak se na to pro jiné věci zapomene... Sad

Ale existují i čestné výjimky, např. George Orwell - Farma zvířat, to znám už snad nazpaměť, viděny i filmy - hraný i animák. Dále taky Romain Rolland - Petr a Lucie - toho z donucení k maturitě, ale nakonec jsem si to četl ještě nakonec dobrovolně ve vlaku... Mě vám to nějak chytlo... Very Happy

A knižní i filmovou verzi mám na kontě i ponurém dílku Ladislava Fukse - Spalovač mrtvol. (ve filmu geniální R. Hrušínský st.)
Navíc si pamatuju, že tohle byl jediný film, který jsem měl od rodičů kdysi zakázaný Smile


K dřívější diskuzi - Harry Potter mě knižně jaksi... minul... dal jsem jen půl prvního dílu. Já spíš filmečky, když už.
A Šípy jsem měl leda komiksové - hodně staré. Dva svázané balíky jsme našli kdysi na půdě.


Co se dětství týče - tak platí asi ta klasika, jako Honzíkova cesta, všelijaké básničky apod.

sasadydzej: Čírtková - nebýt téhle paní, tak jsem nenapsal absolventskou práci - skoro půlka citací byla z jejích knížek a článků na netu.

_________________
Sám proti všem aneb Trhněte si, Andrea-Haters!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Knihy
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 3 z 3  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma