AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Kdy Kobra ztratila soudnost neboli přeskočila žraloka
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Né nezbláznil jsem, opravdu je otázka z nadpisu myšlena vážně.Termín přeskočit žraloka, jumping the shark, pochází Ameriky a je to termín kterým se označuje když seriál pomyslně zkusí něco co nikdy nezkusil, tato scéna nebo děj má za následek úpadek seriálu v očích fanoušků a diváků, místo aby je navnadila k dalšímu sledování.

Kobra má z mého hlediska několik fází, doba Andrého, doba Toma, Jana a z části i Chrise a pak je doba doba Bena, doba Alexe a doba Paula.

Doba Andrého byla doba kdy Kobra šla brát vážně epizody působili jako kriminálky s příměsí akce.Pak přišel Tom a s odstupem času mi přišlo, že na prvním místě byla akce a pak nějaký děj, který tvořil vycpávku mezi honičkami.Toto období mám moc rád je divácky nejatraktivnější a místy děj působí primitivně než epizody s Andrém .Ale stále tam není nic kvůli čemu by člověk odvracel zrak.Tak to šlo i za Jana, návratu Toma a ještě za Chrise.

No a pak přišel Ben a začalo to jít z kopce, příděl při zemi se držících epizod začal rapidně klesat(Aby ne už to začalo být vyždímané) .Začali se objevovat epizody kdy zachraňovali svět v každé sérii, ob díl řešili superzbraně .Na pozadí šla ta uvěřitelná linka a a nastoupil místy neskutečně trapný humor a situace.Snaha zaujmout mládež je evidentní.Kvalita epizod začala velice kolísat.

To je právě ten okamžik, kdy kobra přeskočila žraloka v mých očích a začal jsem nové díly ignorovat a nesledovat.Unikly mi všechny díly s Alexem, které beru za povedené a mohli v tom setrvat, ale už to není to období co bylo za Toma a spol.Paula jsem moc neviděl, ale mám pocit že už se točí v kolečku a začínají se objevovat smrtelné záškuby.

Jaký je váš názor, kdy kobra takříkajíc ztratila soudnost?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Souhlasím.

Já bych díly s Benem nezatracoval. Jasně, občas to bylo přehnané. Ale spousta dilů bylo i dost pěkných a emotivních. A měly smysl i nad ten trapný humor. Spousta dilů bylo i dost vážných. Díly s Benem i s Alexem se mi hodně líbily. Ben přinesl takový svěží vítr a taky sledovanost po Chrisovi.

Alex bohužel sledovanost zase snížil, ale není mi jasné proč. Díly byly temné a poprvé se v seriálu řešila jedna věc i ve čtyrech dílech, což jsme kdysi tak podvědomě žádali a Kobře vyčítali. Alex se mi ze začátku nezamlouval, ale později to mělo fakt hloubku. Navíc měl zajímavý styl řízení a střelby a akce.

Paul no co říct. Takový průměr. Díly s jeho tatínkem byly fajné. Zbytek je celkem velká recyklace. Díly, co byly zatím odvysílány, byly taky relativně v pořádku. Hodně se těším na díl, kdy se objeví Frank Stolte.

Nové díly na RTL, kdy rapidně klesá sledovanost jsou ale takové nemastné, neslané. Bez nehod, bez honiček s auty, bez akce. A o tom právě Kobra byla. Radši ať zachraňují svět a vesmír než aby nebylo vůbec nic Mr. Green


A co tvoje otázka? Doby jak jsi to rozdělil jsou akorát. Soudnost byla ztracená v každém novém díle, kde je ohrožena Semirova rodina. V těch dílech s Alexem se to dá ještě brát - třeba díl "Na vlastní pěst" je skvělý.

Když se nad tím zamyslím s příchodem parťáka se mění i Semirova povaha Laughing

S Benem byl vtipálek
S Alexem byl stejně vážný a hrubý. A vlastně i drsňák, což mu i sedlo.
S Paulem zas vtipálek.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Semírovi moc sluší ta naštvanost akčních hrdinů, Atalay se za ty roky vyprofiloval jako dobrý akční herec a prostě mu věřím když drží samopal je očouzen a plný šrámů že to myslí vážně.Paradoxně Alex vedle něj vypadal jak ucho i když se snažil vypadat jak drsňák ten největší(Zvláště jak držel volant to bylo umění) a podle scénáře to žádné ořezávátko být nemělo.

Taky jsem byl rád že asi po pěti pilotech se neřešil konec světa, ale že se Alexem v pilotech zase pustili do odhalování gangsterů, kteří jsou nad běžný rámec vyšetřování.


Já osobně ty piloty s Benem nemám rád, Ben za to nemůže ale celá ta koncepce.Záchrany světa ve veselém stylu.Jediný pilot, který se mi za ty roky líbil byl Zmrtvýchstání s Andrém, to jsem měl snad poprvé pocit že sleduji kobrácký díl distribuovaný do kin.To byla Bondovka jak řemen.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
chrm... já nevím. Přijde mi, že třeba za Toma to bylo ještě vyvážené a dávalo to smysl.
A byla tam i nadsázka... alespoň co si matně pamatuju (třeba líbačka právě při záchraně Toma před utopením Very Happy Very Happy )

mě ztratili ve dvou bodech:

- smrt Toma ( Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad )
- že ze semira udělali chlapa, co uhání nánu, co mu zahýbá a lže

A zároveň celá ta zápletka s jeho zázemím nedává logiku - schäfferová ho podvede údajně proto, že psychicky nedává, že je neustále v ohrožení. Copak ji v nových dílech 10x do série neunesou? Ji nebo kukačky?
Tak proč s ním je? Sorry jako, ale láska to fakt nebude.
Ani žádné problémy, co měli, nevyřešili - andrea prostě přestala souložit s novým chlapem a začala zase souložit s Turkem. Žádná příčina toho, proč údajně odešla, se nevyřešila. Z jejích děcek budou retardi s hlavou úplně mimo, kteří si budou myslet, že se potíže řeší tím, že chlap zacpe ženské pusu prachama (nebo sexem). Smutný.
A kde Gerkhan jako státní zaměstnanec sakra bere prachy na ty nové a nové a nové baráky? Na nová a nová auta? Když živí tři děcka a pokud to dobře chápu, tak ta poběhlice je v domácnosti?

Tohle mě neba Smile

A to mám jinak rodinné zápletky, které se táhnou jako červená nit, u různých seriálů ráda.
Tohle je ale fakt trapný a za ty tvůrce se stydím. Což je má odpověď na otázku, kdy se Kobra stala trapnou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Já musím říct, že O.Hnizdil to vystihl naprosto přesně a já se s tímto názorem z 99% ztotožňuji.

Myslím, že velký zvrat ve vývoji Kobry přišel s piloťákem Konec světa, který předznamenal, že už i další normální se budou týkat zachraňování lidstva. Pro tvůrce to byl ovšem hodně velká nálož a vůbec ji nezvládli. Já si pamatuji, že série s pilotem Konec světa byla poslední, na kterou jsem s napětím čekal u televize na Nově. Pak to začalo jít mimo mě. Třeba to přišlo s věkem, ale přišlo mi to celé na hlavu. Teď si opakuju čtvrtou sérii a ejhle, ty díly mě baví stejně jako před téměř deseti lety, kdy jsem se tu zaregistroval.

Jako za úplně poslední kapku a skok o tyči nad žralokem považuji pilot "Zmrtvýchvstání". Fujtajbl.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Když odešel Alex . to byla kobra jak za dob Chrise a ne tato komediální nudná sr..ka Cool nejlepší díly jsou od revoluce po větrnou harfu pak už to je odpad jen když koukam kobru tak jen starý díly a pak po Alexe Wink ten teplouš blondavej mne nezajímá a dle sledovanosti nejsem sám Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Woxys, já ti odpovím kde bere peníze. Laughing

Tajně je to dvojitý agent, pracující pro gangstery a vyjde to na povrch v poslední epizodě.

Dopadne jako André a asi jako Jenny v novém pilotu.

Protože němečtí scénáristé mají rádi zvraty, které nedávají smysl v hlubších souvislostech
Very Happy .

Jinak by logicky neumíralo tolik Simírových parťáků, u nás už by si GIBS na něm smlsl .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Woxys: Andrea pracuje Laughing Taky jako státní úřednice někde na ministerstvu.

Srandovní debata. Mimochodem, pilotní díly s Alexem měly všechny hlavu i patu a byly v takovém to Kobřím stylu. A hlavně se v jednom z nich vyřešila Alexova minulost - a hned v dalším pilotním díle byl položen základ na řešením věci v pozadí další řady - ten státní návladní. Ty díly, jak šel po Alexovi a pak ještě střílel po Šéfce, to bylo drsné.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
ach, to to vysvětluje.
Dva státní zaměstnanci obvykle kupujou děckám k narozeninám auťáky a každý rok vymění barák za nový a nový a nový a nový Laughing Laughing


Na druhou stranu, třeba andrea ty chlapy nemá zadarmo.
To by pak vysvětlovalo, proč gerkhan drží zobák.
prostě přivýdělek Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
autori delaji chybu mneli to po odchodu Alexe dustojne ukoncit to by bylo 300 epizod tak akorat nebo pak dat nejaky zaverecny film uz bez novyho partaka aspon ja bych to tak udelal a ne do nekonecna unaset rodinu Gerkhan a mlatit do Semira ktery i tak vsechno prezije ..odstupem casu mi to prijde uz trapny Smile

kdysi kdyz sem zapnul tv a uvidel kobru tak na mne zapusobil ten wow efekt ted spis kdyz to vidim tak jezis to je zas ta p....a Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kosino94


Založen: 07. 07. 2019
Příspěvky: 2
Odpovědět s citátem
Pro mě Kobra de facto skončila 12.sérií. Nezatracuju všechny jednotlivé epizody, co následovaly potom, ale koncept a směr, kterým se to poté vydalo, ano. Stala se z toho ubohá zoufalá slátanina, která nedává smysl.
Já na Kobře vyrůstal a dodnes se rád podívám především na řady s Tomem Kranichem. V těch prvních 12. sériích byly zápletky uvěřitelné. Tak nějak k tomu patřilo, že některé akce byly přehnané nebo chování postav nelogické a nesmyslné, případně scénář sem tam pitomý. Ale bylo to v rámci nějakých narativů obhajitelné, ty příběhy a případy, co borci z Kobry řešili, dávaly víceméně smysl.
Pak z toho udělali kombinaci sci-fi a telenovely, kdy Semir na jedné straně zachraňuje svět před maniakem, co jedním výbuchem vyřadí internetovou síť na celém světě a na straně druhé řeší pletky v osobním životě s ženskou, které jde patnáctkrát do roka o život, ale přesto se z toho ještě nezhroutila a její muž taky ne, ačkoliv kromě toho mu umírají přátelé a kolegové jako na běžícím páse. Tohle už fakt není pro mě.
A tak se alespoň rád můžu vracet k té původní Kobře, na které jsem vyrůstal a která mi smysl dává.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Kobra byla nej-uvěřitelnější v období první série. Tato série zde není nejoblíbenější a pro mnohé možná ze všech sérií oblíbená nejmíň, ale já ji mám rád. Příchod Andrého Kobru udělal tím, jakou ji známe dnes - akční. Leč, jak zde bylo napsáno, hlavní byl stále příběh a akce ho doplňovala.
Tom a Semir - tohle duo si člověk vybaví, když se řekne "Kobra 11". Pokud to tak můžu napsat, fungovala mezi nimi chemie. Ty díly mě bavily, ale - začal se tam objevovat od určité doby jeden mechanismus: Zločin - pronásledování zločince - selhání a většinou zbytečné zničení auta - vyšetřování - opětovná honička - dopadení zločince.
Díly s Janem mě všeobecně nikdy moc nebavili. S jeho příchodem Semir jako kdyby zestárl a začal mu dělat otce. To ale není to, co mi vadilo, spíše ten děj mě neoslovil, a tak jsem byl nakonec rád za návrat Toma.
Epizody s Chrisem mám moc rád. Nejen proto, že Gedeon je můj oblíbený německý herec, ale tenhle ten temný nádech Kobře zkrátka sluší. Podle mě. Navíc jsou oba herci téměř stejně staří, takže nikdo nedělá nikomu "otce". Hodně se mi líbí epizoda, kdy unesou kamarádku Chrisovy dcery.
Celkově vzato o uvěřitelnosti se už v té době moc hovořit nedá. Semir a Chris, stejně jako za dob od Toma, dělají vše. Vezmou si zásahovku, nakonec ale tým stojí venku a jen oni dva jako první vtrhnou do budovy... Ujíždí auto, policie v uniformách se vydá jej pronásledovat, ale když projedou kolem hlavní dvojice (která v danou chvíli nemá zrovna vůz) ihned zastaví, vystoupí a předají jim to.... A podobné srandičky.
Díly s Benem - ty první, ty nebyly špatné. Dvojdíl, kde Semir pronásleduje vrahy Chrise, pak epizoda z tureckého prostředí,... Díl, kde zabijí Benovu přítelkyni. Úpadek přichází od epizod, kde zachraňují celý svět a kde je trapnomagie.
Alex je jako dvojče Chrise, alespoň z pohledu temného nádechu, dějových linek apod. Tyhle díly mám rád.
Paul - tak to jsem viděl jen jeden a čtvrt epizody a je to hrůza. Nemám co dodat.

Edit: Tak jsem dal dílům s Paulem šanci a musím říct, že někde od, hádám 22. série, to je diametrálně lepší, než to, co jsem s ním viděl doposud. Mám v TV takovou aplikaci, něco 1x za rok zaplatím a můžu streamovat filmy, seriály, koncerty,... No a Kobra je mezi seriály taky. Konkrétně tam ještě donedávna ale byly jen díly, které končily epizodou, kdy Semir, Andrea a děti vyrazí na nuda pláž na Rujanu, což je strašný díl. Teď od 22. série se potýkají s indickou mafií, japonskou mafií, italskou mafií a vietnamskými pašeráky,... A některé díly fakt nejsou nejhorší.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Ted po cca deseti letech sjizdim epizody s Benem na Nova Action

Musim rict ze je to jeste horsi nez jsem to tenkrat bral.

To pusobi jako parodie na kobru a akcni filmy, serialy.Neuveritelna smira, humor u ktereho je mi trapne za vsechny, hudba doprovazejici akcni sceny otravuje, strili se tam uplne jak na strelnici, v kazdem dile plno mrtvych ale berou to tak nejak normalne.

Bud zachranuji svet, nebo resi loupeze stoleti.Nic mrzi tim skoro neni .

Tech deset epizod tymu dve je daleko lepsi nez to co bylo s Benem...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra 11 fans


Založen: 23. 09. 2019
Příspěvky: 45
Odpovědět s citátem
Já osobně považuji za nejlepší díly staré dobré Kobry 11 do konce 12. série. Souhlasím s tím, že když tam přišel od 13. série Ben, tak to mělo úplně jiný styl. Jako ne, že by mě díly s Benem nebavily. Ben Jager byl taky můj oblíbený parťák Semira, ale raději mám trochu temnější a vážnější Kobru 11 jako např. s Alexem nebo Chrisem. Díly s Alexem mě moc bavily, protože měli super atmosféru a navazující příběh. Proto mě mrzelo, že musel Vinzenz Kiefer po dvou letech u Kobry 11 skončit. Teď, když odcházel Paul, tak jsem doufal v návrat nějakého ze starších parťáků, což se bohužel nestalo. Tak jsem hodně zvědavý na novou Semirovu parťačku, doufejme, že ty díly budou skvělé. Já mám Kobru 11 strašně moc rád, už od dětství a sleduji ji pořád, proto se moc těším na nové epizody. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kdy Kobra ztratila soudnost
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Z mého pohledu, já sledovala Kobru 11 taky od jejích počátků a musím říct, že s proměnami Semirových parťáků byla ta sledovanost taková kolísavá,
někdy to bylo lepší, někdy horší.

Já sama bych rozdělila období Kobry jako to bylo již výše uvedeno a podle mě také nejlepší období bylo s Tomem Kranichem (René Steinke). To měly díly jiskru, akci, děj i napětí. Tak jak to mělo být, i když i tady občas ujela štábu ruka
a děj byl takový mírně nesmyslný až přitažený za vlasy.

A nyní trochu po pořadě :

Období Andrého : André byl ražák, pro ránu si nechodil daleko, byl to takový správný polda drsňák, občas do některých případů skákal doslova po hlavě a s ničím se nepáral, i když se mi ze začátku zdál protivný, nakonec jsem si
ho oblíbyla a jeho údajnou smrt i obrečela. Jeho návrat do pilotu Kobry byl celkem fiasko i když pokus o zaujetí se cení, ale mrtvý se mají nechat spát. To jeho z mrtvýchvstání bylo takové nelogické.

Období Toma : To jsem již nahoře nakousla, Tom byl dle mého názoru nejlepší Semirův parťák a i díly měly své kouzlo, prostě nejlepší odbodí seriálu, ke kterému se osobně ráda vracím a nejraději se dívám na díly s Tomem. Jeho odchod
mě nepotěšil a jeho smrt mě zklamala.

Období Jana : No Jan byl takový celkem pošuk, měl sice své kouzlo, zase posunul Kobru o trochu dál, díly s Janem byly takové akčnější, ale stále se snažili držet zápletky typu Tom Kranich. Jeho odchod typu vytratit se jako pára nad hrncem a
nijak to nevysvětlit, bylo taky takové odfláknuté.

Období Chrise : Chris se sice v Kobře moc neohřál, ale díly s ním měly šťávu, byly mírně říznuté takovým temnějším příběhem ze strany Chrisovy osoby, ale byly to takové dle mě ještě pořád povedené kriminálky. Ale i tady už to začalo skřípat
a Kobra 11 začala ztrácet svou tvář, kdy vlastně jejich posláním bylo řešit zločiny v okolí dálnice, už se začínali plést do věcí, které dálniční policii vůbec nepřísluší, zachraňovali svět a už to bylo takové ve stylu amerických kriminálek, ale špatné to nebylo.

Období Bena : No a tady se dostáváme na to pomyslné rozhraní, kdy se začal lámat chleba a Kobra začala podle mě běhat v kruhu a pořád dokola a zápletky začínaly být nesmyslné a přitažené za vlasy + s nelogickým závěrem. Štáb, to chtěl trochu oživit, tak udělal z komisaře Bena zpívajícího policistu, aby byl děj alespoň trochu zajímavější, ale tady už úplně popustili uzdu a příběhy byly nesmyslné, mnohdy prázdné a také nezáživné. Snažili se opět vrátit k stylu Tom Kranich ale bez úspěchu, už to bylo přehnané a spíše z toho vznikl cirkus s pokusem o úspěch. Ne, že by mi Ben nebyl sympatický, ale ty díly s ním byly odfláknuté a tady už vyprchaly i ty poslední zbytky náznaků dálniční policie, zkrátka udělali z dálničních policistů prachobyčejnou kriminálku. Jeho odchod za hudební kariérou byl alespoň trochu logický.

Období Alexe : No tady se předchozí neúspěch pokusili vynahradit, ale v tomhle období už byla Kobra 11 úplně o něčem jiném, dálnice byla na hony vzdálela a řešili se běžné kriminální případy, tady začala Kobra 11 být dost krutá a temná, zkrátka přitlačili na pilu a to tedy dost. Bylo více mrtvých, více násilí a i příběhy byly celkově, jak to podat, byly takové více realistické, syrově podané, zkrátka žádné mazlení se. další zajímavostí v tomhle díle bylo, že příběhy byly mnohdy
dost roztahané i do několika dílů, také po vzoru americkýh kriminálek. V tomhle období i Semir dost přitlačil na pilu, byl v některých případech dost hrubý, kopíroval Alexe. Ale tomuto období nelze upřít, napětí a silné zápletky.

Období Paula : Tak tohle období se mi zatím zdálo ze všech nejslabší, Paul mi k Semirovi moc neseděl, už byl dle mě moc mladý, na tyhle díly jsem se vůbec skoro nedívala, tady se Kobra točí na tom pověstném kole a přešlapuje pořád dokola, viděla jsem akorát pilot a moc mě to neoslovilo. Celkově to působí humorně, nesladěně, neslaně a nemastně.

Chtělo by to nějakou jiskru a nějaké oživení, aby Kobra získala opět svou tvář a charisma. Plus musím dodat, že po odchodu šéfové Engelharotvé, to taky začalo ztrácet svůj půvab. Ta nová šéfová, mi byla a je pořád nesympatická, prostě se mi na šéfovou dálniční policie nehodí, přijde mi upnutá, moc předpisová a studená jako psí ňafák.

Má odejít Paul, tak jsem zvědavá, kdo bude dalším Semirovým parťákem, co je zase napadne a co za soplisko mu dají. Semirovi parťáci přestávají vypadat jako chlapi, dávají mu tam kluky a dělají ze Semira chůvu, prostě ten věkový rozdíl je už moc viditelný.

No, tak to je můj pohled na Kobru 11, kdo nechce souhlasit nemusí, každý na to máme svůj názor, ale díky za možnost se k tomuto vyjádřit.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Kdy Kobra ztratila soudnost
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To Kocour: Semirův další parťák je baba Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Woxys : To si děláte prdel, že ano? To už ten štáb úplně ztratil soudnost či co? Nic proti, ale ženská mi k Semirovi vůbec nepasuje. Nemám nic proti ženským policistkám, ale k Semirovi mi prostě více pasuje chlap... Se obávám, že tohle bude absolutní fiasko...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Kocour 742 napsal:
Woxys : To si děláte prdel, že ano? To už ten štáb úplně ztratil soudnost či co? Nic proti, ale ženská mi k Semirovi vůbec nepasuje. Nemám nic proti ženským policistkám, ale k Semirovi mi prostě více pasuje chlap... Se obávám, že tohle bude absolutní fiasko...


To je logický vývoj Wink chlapy vyčerpali, chtějí točit dál... tak zkusí holku, pak psa a nakonec robota Razz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Kocour 742 napsal:
Woxys : To si děláte prdel, že ano? To už ten štáb úplně ztratil soudnost či co? Nic proti, ale ženská mi k Semirovi vůbec nepasuje. Nemám nic proti ženským policistkám, ale k Semirovi mi prostě více pasuje chlap... Se obávám, že tohle bude absolutní fiasko...


To je logický vývoj Wink chlapy vyčerpali, chtějí točit dál... tak zkusí holku, pak psa a nakonec robota Razz


Ještě můžou vyzkoušet mimozemšťany, to myslím ještě nebylo Very Happy .

Epizoda věnovaná duchům už tam byla Very Happy .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Kocour 742 napsal:
Woxys : To si děláte prdel, že ano? To už ten štáb úplně ztratil soudnost či co? Nic proti, ale ženská mi k Semirovi vůbec nepasuje. Nemám nic proti ženským policistkám, ale k Semirovi mi prostě více pasuje chlap... Se obávám, že tohle bude absolutní fiasko...


To je logický vývoj Wink chlapy vyčerpali, chtějí točit dál... tak zkusí holku, pak psa a nakonec robota Razz


Hele, tak to je dobrá čurina, že nejdřív holku, pak psa a nakonec robota + ještě ve spodním příspěvku jsou zmínění mimozemšťané a duchové... Very Happy Very Happy Very Happy Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Co myslíte, budou v Kobře brát na zřetel Covid 19? Mám na mysli, že si budou dezinfikovat ruce a dodržovat odstupy a třeba mít roušky, pokud v Německu vůbec někde byly povinné... Smile To je samozřejmě vtip, ale když se tu bavíme o "přeskočení žraloka", uměl bych si představit, že Semir a jeho nová parťačka vyřeší problém s koronavirem. Odletí do Číny a zlikvidují tam nějakou laboratoř a pak se vrátí jako hrdinové.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
janbohac napsal:
Co myslíte, budou v Kobře brát na zřetel Covid 19? Mám na mysli, že si budou dezinfikovat ruce a dodržovat odstupy a třeba mít roušky, pokud v Německu vůbec někde byly povinné... Smile To je samozřejmě vtip, ale když se tu bavíme o "přeskočení žraloka", uměl bych si představit, že Semir a jeho nová parťačka vyřeší problém s koronavirem. Odletí do Číny a zlikvidují tam nějakou laboratoř a pak se vrátí jako hrdinové.



Jistěže!
Zatímco gerkhan kupuje pro svou polygamii preferující manželku sedmý statek a pak plánuje běžet pro nové Porsche pro nejmladší andreyinu dceru (už jí táhne na 18, obě další holky mají svá SVU, tak už byl čas), zlovolný čínský zločinec celou rodinu unese a hrozí, že Německo zamoří neznámým, smrtícím virem!
Dokáže semir a (dosaďte si nějakou tu trubku, co zrovna bude parťák) zachránit svou ženu dřív, než se s Číňanem vyspí a zabránit celosvětové epidemii?!

Vždyť je to v každém druhém dílu XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Andrea


Založen: 06. 12. 2018
Příspěvky: 24
Odpovědět s citátem
No jo no,kdyby taky měli jiné scénáře,tak to taky vypadá jinak,ale oni Němci neumí scénáře psát a hlavně neumějí natáčet,příběh natočí jen okrajově,chybí jim tam detaily a pak to vypadá tak jak to vypadá.Např.Zuzana,za se tam ukáže na tej oslavě a že už byla pomalu v hlavní roli 2 díly před tím,to už nikomu nevadí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Nemyslím, že by to bylo ve špatných scénářích Němců všeobecně. Viděli jste někdo "Dogs of Berlin"? Nebo třeba německo-rakouskou odpověď na seriál "Most" s názvem "Průsmyk"? A mnou už asi tisíckrát omílané epizody Místa čina... Kdepak, oni to umí, ale v Kobře jim to za to nestojí. Tam jsou důležitá létající auta a trapný humor hlavní dvojice. Jo a taky absolutně neomezená moc dvou komisařů z dálniční policie. Kam se hrabe LKA nebo BND...? Dnešní divák čeká od seriálu víc, především bych řekl, že kouzlo nynějších seriálů spočívá v tom, že příběh je rozložen na, řekněme, 12 epizod a není neobvyklé, že i v dalších sériích se klidně k němu vrací nebo řeší následky. Takový seriál má potenciál velké sledovanosti a když v každé epizodě nezničí x vozů, tak i vydělává. Kobra je asi pravý opak.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Jediná červená nit tam byla, pokud si dobře pamatuji, nevěra andrey a gerkhanovo následné pilování parohů, aby prošel dveřma na další koupené rodinné sídlo XD

Jinak se přiznám, že je mi stydno jen z ukázek :/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
janbohac: víš, řešení jednoho problému, který by se táhl několik epizod byl v Kobře poprvé až s Alexem. A bohužel to nebylo divácky moc úspěšné. Což je velká škoda, protože díly s Alexem a to zajímavé pozadí, které se řešilo prakticky každý díl, bylo opravdu super.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
No, možná by ani tohle Kobře nepomohlo. Faktem je, že Němci točí hlavně epizodní seriály, které na sebe nenavazují a když, tak jen vedlejší dějovou linií. Třeba milenecký vztah hlavních hrdinů a problémy s tím spojené.
I když vím, že je tu na to sekce a tohle je mimo téma, teď sleduju "Poslední polda". Asi není země v Evropě, která by neměla svou variantu tohoto seriálu. Včetně Česka. Každopádně ta německá varianta mě baví. Hlavní roli tam má Henning Baum, který není fandům Kobry neznámý. Objevil se v několika epizodách a já si ho vždy vybavím z "Láska až za hrob", kde hrál kanadského Němce a - jak jinak než také milence Andrey. Na samotném konci se porval s Tomem. No a v tom seriálu "Poslední polda" si René Steinke také střihl roli v pár epizodách. V podstatě v rámci své role tzv. "leze do zelí" hlavnímu hrdinovi a pokud to tak mohu napsat, poměrně nečestně. Takže jeho role není tak kladná, jak jsem zvyklý. No a protože si s hlavním hrdinou konkurují , tak si 2 x dají přes hubu. Jako za starých časů v Kobře Smile.
Epizodní roli tam měla i Charlotte Schwab, která hrála prodavačku v drogérii podezřelou z vraždy. Johannes Brandrup. A nebo taky Daniel Roesner. Plus desítky a desítky putovních seriálových herců, kteří se za svůj profesní život objeví snad v každém německém anebo rakouském seriálu.
Zpočátku mě ten seriál moc nebavil. Sloužil mi jako kulisa při práci na počítači a teď mě pro změnu mrzí, že se přibližně 5 let už nenatáčí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Tak se zdá, že nová šéfová v Kobře bude invalida na vozíku a ještě navíc to bude muž.



Zleva Vicky Reisinger (Pia Stutzenstein), šéf Roman Kramer (Patrick Kalupa), Dana Gerkhan (Gizem Emre) a Max Tauber (Nicolas Wolf).

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
A bude tam taky nějaký macho co nemá rád migranty. Už se se*ou s politikou i do Kobry...

To je odpad jak vyšitý...To nemusím ani vidět. Šéf policie a invalida, hele to snad ani není možné u nás, Teda nevím jak v Německu.


Zemři jako hrdina, nebo žij tak dlouze než se stane z tebe padouch...

Jo a kde je Simír, ten asi maká na další vile...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Kobra 11 se přejmenuje na Kobra 11, sexy děcka za volantem Very Happy

Jinak šéf na vozíku mi nevadí, to je v klidu. Proč ne. Může to být zajímavé, pokud si s tím pohrají.
Jakože to neudělají.
Ale posun k sexy mladé holky a cukroušci z Bravíčka sedají za volantem božích ultrakár je... prostě... um... přežitej, ne? XD

Ona to bude fotka nových postav, proto bez Gerkhana.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Ajši napsal:
Kobra 11 se přejmenuje na Kobra 11, sexy děcka za volantem Very Happy

Jinak šéf na vozíku mi nevadí, to je v klidu. Proč ne. Může to být zajímavé, pokud si s tím pohrají.
Jakože to neudělají.
Ale posun k sexy mladé holky a cukroušci z Bravíčka sedají za volantem božích ultrakár je... prostě... um... přežitej, ne? XD

Ona to bude fotka nových postav, proto bez Gerkhana.


A Dana je nová postava? Vždyť tam hraje už pár let.

Semir je na to asi už starej Very Happy , jak by pravil Murtaugh,
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Spis by to tomu Gerkhanovi vedle tehle cukrousu nelichotilo. Laughing

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To je taky krutá pravda XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Když Semir a jeho parťák zničí v každém díle vše, co má kola, možná by se měl ten jejich šéf na vozíku držet dál... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
*vyprskla*
Tak to jsi zabil XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kdy Kobra ztratila soudnost neboli přeskočila žraloka
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma