AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Knihy
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Copak zajímavého jste četli, co byste doporučili ostatním a před čím byste je naopak varovali?
(opět kdysi oblíbené téma Wink)

----

(poznámka pro Kajusii a Všelicos: diskuse o slabikářích je zakázaná, vy dvě Laughing žádní upejři! Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Naposledy jsem dočetl Foglara - BOj o první místo. Perfektní kniha.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Foglar je obecně naprosto dokonalý Smile jeho knihy jsem milovala do doby, než se začal až příliš opakovat Embarassed Embarassed Embarassed
Jenže ony mají tak úchvatný výchovný účinek, že námitky prostě padají.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Foglar je opravdu skvělý, čtu ho už hodně dlouho... Největší stopu ve mně zanechali ale Rychlé Šípy

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ve mně Hoši od Bobří řeky, ale Rychlými šípy jsem žila hodně dlouho a často na ně myslím. Foglarovy knihy pro mě byly vždy důležité. Momentálně jsem je ale vyměnila za publikaci Terorismus, válka proti státu, kterou si snažím narvat do hlavy. Vrrr!
Skvělou knihou je Pán Prstenů, ten mě bral roky...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jojo, Pán prstenů je úžasná kniha Smile ale stejně tak ráda mám Silmarillion (příběhy dokreslující historii Středozemě a vlastně celé Ardy) a z něj nejvíc asi příběh o Berenovi a Lúthien Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Wox : pán prstenů mě moc nebavil, stejně tak ani světoznámý Harry Potter, zato jeho filmová parodie Henry Proper mě pobavila hodně...
Já si pořídil i komiksy se Šípy a ty jsou snad ještě lepší než kniha Very HappyVery Happy

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
A četli jste někdo Jméno růže od Umberta Eca?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
RC Driver
Moderátor

Založen: 18. 10. 2007
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Ne já jsem to nečetl , ale nemohli byste mi někdo poradit kde mám koupit knihu kobry 11 ? Protožev žádným knihkupectví ji nemejí a to jsem jich obešel nejmíň 1 000 000 . Cool
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
kobra.mail : Kanzelsberger - 3.díl
Internetově - Knihkupectví na vysokou

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
eron: No já nevím... Ty sis je objednával? Protože já to zkusila, ale knihy už nebyly na skladě... (a stejně... četla jsem je a za moc tedy nestojí Embarassed Embarassed )

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
jj, přesně tak... je to plný chyb (korektura se nedělala asi žádná... Rolling Eyes )
a pak tam třeba maj Simir místo Semir apod.

Nicméně ty knížky mám... Embarassed Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Všelicos : Rozhodně neobjednával. Knížky sem si chtěl přečíst, ovšem...ehm jiným způsobem...

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Míša


Založen: 04. 11. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Plzeň
Odpovědět s citátem
Foglara mám moc ráda, co se knížek týče tak mám ráda Harryho Pottera, ale spomyšlením na to, že poslední díl výjde až na konci ledna bych tu vydavatelskou firmu nejradši roztrhla, no a samozřejmě skvělá knížka Ďábel nosí Pradu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Míša: co se dá dělat, nu... která firma by nechtěla velké zisky? Wink být vlastníkem Albatrosu, asi to udělám stejně.
A jinak, sedmý HP mi přišel opravdu velmi, velmi nepovedený. Samozřejmě neprozrazuji děj - jen říkám, že bych knize (a to jsem fanoušek Harryho Pottera) dala hodnocení 30% Confused podle mě je to nezvládnuté a špatně napsané. Korunu tomu Rowla dala kecy o tom, že je Brumbál gay...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Já možná vím, proč se do posledního Pottera nijak neženu...
Jinak osobně mám dvě opravdu oblíbené knížky (vlastně tři Laughing ), ke kterým se vracím zase a zase. První je Není římského lidu od Jarmily Loukotkové, tam jsem se navždycky zamilovala do Petronia a druhá samozřejmě Pýcha a předsudek od Jane Austen, tam jsem se zase navždycky zamilovala do pana Darcyho. Laughing Laughing Laughing A ta třetí, tu jsem četla snad stokrát a ráda si ji přečtu znovu, je to Luisa a Lotka od Ericha Kästnera. A hodně jsem si oblíbila Podivuhodný případ doktora Jekylla a pana Hydea (R. I. Stevenson), základ každého dobrého psycha a velice, velice dobré a často využívané téma. Wink
Foglara jsem nikdy nečetla a ni si na to nechystám, stejně jako Vernea a tak podobně... Není to můj cup of tea. Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem

...První je Není římského lidu od Jarmily Loukotkové, tam jsem se navždycky zamilovala do Petronia...


Tuhle knížku taky miluju Smile

Měli jsme jí jako povinnou četbu na dějepis a pak jsme na jejím základě měli psát esej (ve výsledku to byla moje jediná esej, ze které jsem dostala 1 Very Happy Very Happy )

A ačkoliv to bylo povinná četba, tak jsem si jí hrozně moc oblíbila - Loukotková výborně popisuje tehdejší život a Petronius je tam prostě výborný Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Amrodel: Loukotková popisuje skvěle všechno; v momentě, když Petroniovi Nero ukáže, že má Nealcé, propadám stejnému zoufalství jako on, celou tu knížku jsem prožila naplno.
Já ji jako povinnou četbu neměla, ale kamarádka mi dávala číst úryvek o Poppaeině snění v zahradě, abych jí nakreslila její šaty a mě zaujala, v průběhu čtení šla ale celá Poppaea k šípku, na Petronia prostě neměla. Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Embarassed To já jsem si oblíbila Petronia v dílku Quo Vadis Embarassed Jediná kniha od Sienkiewicza, co se mi líbila.
Potom mě zaujal první díl trilogie od Meyerové: Svítání (Wox, ty to raději nečti Laughing). Se pídím po dalším díle: Nový měsíc.
Nu, jinak.... Saga of Darren Shan.. Embarassed :heart: Embarassed

Z dětského počteníčka: Děti z Bullerbynu, Deník kocoura Modroočka a Dášeňka. Embarassed Smile

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Kája: To jsem četla až potom, tam už jsem dávno Petronia milovala a jen tiše vrčela, protože se mi zdálo, že je tam nadbytek Vinitia a Lygie. Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
SaM: nezdálo Wink Very Happy musím přiznat, že jsem Quo Vadis četla jen kvůli Petroniovi Embarassed Embarassed

Jéé, teď jsem si vzpomněla na jednu příhodku, co se mi stala s Quo Vadis: Šla jsem takhle do knihovny, že si půjčím Quo Vadis. Procházím ty regály, ale nikde ji nevidím, takže jdu k počítači a koukám, jestli je nějaká volná k půjčení. A opravdu, jedna byla. Tak si jí objednávám ze skladu, vyzvedávám na výdeji a jdu si zaregistrovat výpujčky. A pak už jedu metrem domů a protože cesta je to dlouhá, tak ji otevřu, že začnu číst... ale ejhle, ono je to německy a ještě tisknuté takovým ne zrovna nejlépe čitelným písmem... A to podotýkám, že německy neumím ani slovo... Laughing Laughing Laughing Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
nazdárek,
musim říct, že jsem docela velkej čtenář Very Happy
mezi moje nejoblíbenější pány a dámy jejichž dílka čtu jednoznačně patří Stephen King, Betty McDonaldová, John Grisham, a Palahniuk jsou i další ale tam to závisí spíš od Knížek než od autorů
a opravdu moc ráda čtu knihy v originále (zatim jen anglicky) Very Happy
Někdo se tu zmínil o JMÉNU RŮŽE - tak tu jsem taky četal a bylo to úžasný, rozhodně lepší než film, ikdyž ten byl taky dobrej
Taky výborná kniha je LOLITA, nečetl někdo??? Question

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
ReeR: Lolita... má zajímavý námět... Laughing Ještě jsem ji nečetla, ale mám ji doma, je na řadě hned po Zodiakovi Laughing Laughing Líbilo se Ti to? Kamarádka mi to vychvalovala až do nebe Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
Všelicos : jojo Lolitka rozhodně stojí za přečtení, myslim, že je to úžasný dílko. Úžasnej námět a je to i dost dobře napsaný. Knížka je samozřejmě lepší než filmek

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Tak co Harry Potter a Relikvie smrti? Čtete? Já mám sedmičku na stole a sem tam mrknu - a pokud mě neklame zrak, řekla bych, že se v překladu pan Medek skutečně odvázal. Jeho dílo působí daleko lépe, než originál - a podle mě dokonce sám někde přidal věty, které u Rowly ,,chyběly". Začínám mít pocit, že za popularitu Pottera u nás může spíše schopný překladatel, než sama autorka. Minimálně je díky Medkovi požitek z četby nesrovnatelně větší...

Jinak u mě stále převládá názor, že Rowla poslední knihu nezvládla a ta má u mě skutečně velmi slabé hodnocení.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Woxys: Sedmý díl se určitě řadí k těm horším z celého Pottera. Třeba včera se mě babička ptala na něco ohledně nějaké události, co se stala na konci knihy a já jí nebyla schopná odpovědět, protože si to už prostě nepamatuju... A to jsem to četla teprve před půl rokem. Prostě ta kniha ze mě "vyšuměla"... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
abych řekla pravdu Harry Potter mě nezaujal ani trochu ale neodsoudila jsem ho jen tak, snažila jsem se ho číst v češtině, anglině a koukat na film. přes 1. dí,l jsem se nedostala
a vůbec nic Laughing tady se asi nechytám
Ale moje kamarádka ho strašlivě žere Laughing

zato teď čtu zajímavou knihu Laughing Dětský autismus Laughing

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
ReeR: ale ono je to postupně lepší a lepší... na Rowle se mi moc líbí, že asi tak od čtvrtého dílu píše dvě linie - jednu dětskou a druhou jakoby dospělou. Pokud si někdo přečte pátý, pěkně temný díl a prohlásí, že je Potter pro mrňata, patrně viděl jen tu jednodušší rovinu. Odrostlejší tam naopak najdou třeba vznik totalitních praktik, zavádění propagandy do školy... myslím, že některé okamžiky jsou tak realistické, až mě mrazí Smile

Jinak čtu nového Pottera s potěšením daleko větším, než bylo u originálu a fanouškovského překladu. Medek skutečně dělá divy... Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
ono to klidně může být lepší a lepší, když mě to prostě neba číst od začátku tak nezačnu pátým dílem
Harry Posera mě prostě nebere Laughing Very Happy

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Myslím, že je chybou odsoudit Pottera po prvním díle Very Happy Tu chybu jsem udělala s Pánem prstenů (a byla bych tak přišla o skvělou druhou a třetí knihu... Very Happy ) a dál už ne Laughing Potter člověka chte po třetím díle a už nepustí. Tedy pokud jste nečetli semičku v originále... brrrrr. Rolling Eyes

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všelko, já koukám! Shocked Shocked Shocked Shocked Ty jsi četla další díly Pána Prstenů? Myslela jsem, že ho nesnášíš Shocked Shocked Shocked
A sedmý díl... ano, od Medka je skvělý Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
Všelko já prostě nemůžu, nemůžu začít číst něco uprostřed série Laughing neskutečně se mi to příčí...

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
petra


Založen: 26. 12. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Poprad
Odpovědět s citátem
Aj mňa niekedy Potter bavil...ale teraz už nie.Bavil ma ešte pred tým ako ma chytila Kobra11 Smile ale dá sa povedať že som celkom rada
a teraz dilema:mám ešte čítať H.P.7??čítali ste to už??je to dobré??

_________________
Chcieť je pekné,ale krajšie je mať.

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
ReeR: Já dostala trojku k vánocům, rodiče nevěděli, že je to série... Jinak bych to taky četla od začátku... a nikdy bych to nedočetla Laughing Laughing

Wox: Ano, líbí se mi dvojka a trojka, ale dvojka nejvíc (narozdíl od filmu, kde se mi trošičku zamlouvá trojka...)

Petra: Je to dobré, přečti si to Smile (ale vynech epilog, brrrr...)

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
petra


Založen: 26. 12. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Poprad
Odpovědět s citátem
Všelicosdakujem za radu Smile ...moja kamarátka to čítala a jej sa to veľmi páči(celkovo aj H.P.)
prečítala hned poslednú kapitolu a že vraj je dobrá...


(edit Dandie 28.2.07)

_________________
Chcieť je pekné,ale krajšie je mať.

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Petra: výýýýýborně, nechceš prozradit ten konec ještě víc?! Mad Mad Mad Jsou tady lidi, co to čtou a nechtějí vědět, jak to dopadne... Mad Mad Mad laskavě tu poslední větu smaž, není fér kazit spoilery cizí zážitek z četby Confused Confused Confused Confused Confused Confused

Doufám, že sis ten konec vymyslela, byl by hrozný.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
Všelko tak to si měla kliku Laughing Já holi Pottera nikdy číst nebudu a asi ho ani neuvidim.... Laughing ale už jsem se s tím smířila Laughing

zrovna nedávno dávali Ligu vyjímečných a byl tam Dorian Gray Laughing ..... vytanula mi na mylsi kniha Oscara Wilda Obraz Doriana Graye . Je to moc dobrá a zajímavá kniha, ani ne tak dialogy jako spíš tématem a příběhem...

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Já jsem Harryho Pottera přečetl i od Medka a líbil se mi mnohem víc než od Fenix Teamu.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To mi přijde celkem logické, Erone, vždyť ve Fénix týmu překládala děcka Smile

Jinak knihou, co mě fakt nejvíc dostala, byl zatím Pán Prstenů a série Foglarovek. Ty jsou vážně skvělé Smile a samozřejmě encyklopedie - teď k Vánocům jsem dostala Oceán, už mám Zvíře a obojí si užívám a doporučuji!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martina
Moderátor

Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Plzeň
Odpovědět s citátem
Takže naposled jsem četla např. Muži a jiné katastrofy. Humorné, pravdivé a krásně napsané!!

Jinak z klasiky např. Horalka nebo Pastýř... Krásné knížky.

Když jsem byla menší, četla jsem jednu hrozně hezkou knížku - byla něco na způsob HP, ale měla tak 150 stran, je o kouzelnickém učni. Nevíte někdo??
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Nebyl to Tkáč iluzí? Embarassed Embarassed Embarassed to se moc líbilo mně Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
petro, tak teď jsi mě vážně naštvala. Harryho mám zrovna rozečtenýho a určitě nejsem jediná tady, a ty takhle plácneš, co bude na konci. Co je to za nápady sakra? Evil or Very Mad
V zájmu dalších čtenářů tu větu mažu.

Jinak zatím mám přečteno zhruba 100 stránek a líbí se mi to, ale místama to teda bylo dost drsný. Sad
Ale je to napínavý, nikdy se nemůžu odtrhnout od knížky. Vím, že ráno brzo vstávám, ale přesto neodolám a čtu dlouho do noci...silně návykový! Laughing

Wox: Ještě k těm 2 liniím příběhu, mě přišlo, že to nebylo až od 4. dílu, ale už od 1., jen se to s každým dalším dílem stupňovalo...Třeba "nečistá krev" se řešila od úplnýho začátku...No je to opravdu moc dobře psaný a s přibývajícím věkem tam člověk rozpoznává další a další věci z našeho světa..jak jsi psala ty totalitní praktiky apod.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
petra


Založen: 26. 12. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Poprad
Odpovědět s citátem
hroooozne ma to mrzí Crying or Very sad a všetkým sa ospravedlňujem!!!!!!!!!!ale ked vás tá kniha baví,tak ju budete čítať aj tak do konca
sooom strašne hlúúúúúúúúpa soory
ja viem že teraz ked ste si to prečítali vám už moje slová budu na nič

_________________
Chcieť je pekné,ale krajšie je mať.

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
petra: OK, omluva se příjímá... tak samozřejmě to dočtu do konce... Smile

Chci se zeptat, je tu mezi váma někdo, koho baví číst pověsti?
Mě teda baví jen některé.. hlavně české, a nejradši mám o pokladech, bílých paních a o duchách a tak.. Very Happy Nejlepší, když se ty příběhy vztahují k místům, která osobně znám.
Jsem asi exot, co? Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Dandie : Rozhodně ne, když mi náhodou vpadnou do ruky pověsti, taky si je rád přečtu. Nejraději mám české (jak jinak Cool ) a líbí se mi i Řecké báje.

Jinak teď netrpělivě čekám na další část bývalé trilogie o Eragonovi. Čtete to někdo?

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
zeti


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 195
Bydliště: Bratislava
Odpovědět s citátem
Dančo: povesti sú fajn, ale ešte viac ako povesti mám rada fantasy. Dá sa povedať, že je to trochu aj podobné.
Momentálne čítam trilógiu od Juraja Červenáka, ktorá sa volá Černoknežník a je to ozaj super. Táto kniha je fantasy, ale je založená aj na historických udalostiach a je to hlavne z prostredia slovanov.

_________________
...Svět kolem tebe právě teď se mění jako by uniknout chtěl svému stvořiteli.
A tento kríž v něm malé zastavení, je tu i pro tvé oči kdyby unaveny na krásu zapomenout chtěly... (Grieselův kříž).
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Já pověsti naprosto miluji Embarassed Embarassed Embarassed mám knihu brněnských - podle ní řádila v místě, kdy bydlím, můra Laughing Laughing Laughing byla to potvora, co se kradla ke spícím lidem a sála jim krev z chodidel Laughing Laughing Laughing asi vím, proč spím vždycky v klubíčku Laughing Laughing

A řecké mýty mám velmi ráda, dokonce se je ,,učím", nejen čtu Smile protože ony většinou nejsou jen o hezké pohádce, ale mají svůj velmi hluboký psychologický význam. V tomto ohledu mám moc ráda mýtus o Persefoné.

Dandie: no jasně, s těmi liniemi máš pravdu - já to brala tak, že od toho čtvrtého/pátého dílu je podle mě ta druhá linie už pro děti neuchopitelná Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Danča: taky mám pověsti v oblibě a to dokonce i ty řecké (ty jsem musela všechny přečíst a udělat z nich zápis do čtenářskýho deníku, což je vcelku dostatečný důvod, aby se mi kniha znelíbila...tedy aspon to tak u většiny bylo... Confused ). Taky mám načtené české pověsti a doma máme knihu pověstí pražských, které se mi tuze líbí Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ups, koukám, že jste tady všichni sečtělí, tak taky přidám své oblíbené knížky do kolotoče! Very Happy

Můj nejoblíbenější autor je E.M. Remarque! Very Happy Jeho Na západní frontě klid a další knížky mě naprosto dostaly! Embarassed Laughing Cool Remarque je naprosto super, nebojí se dopodrobna popsat průběh války, jednotlivé boje a také různé újmy na vojácích (jak já to napsala ve čtenářském deníku - střeva se válejí na každém řádku). Very Happy

A pak kniha, která mě hodně dostala a zanechala ve mně velkou stopu nejen lítosti, byla My děti ze stanice ZOO! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Je to moc smutné, klasika mezi knížkami z oblasti drogové problematiky! A není to smyšlený příběh, ale skutečné vyprávění Christiany F. Z drogové závislosti se dostala až pomalu v 35 letech, cože je spíše zázrak, že to přežila, když vezmeme v potaz, že začala fetovat ve 14!!!
Stejně tak knížka Na vlastní kůži se zabývá stejným problémem. Také opravdové vyprávění dívky, co se zapletla do drog a dostala se z nich až po někiolika letech, kdy byla nucena si vydělávat prostitucí. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
O Mementu nemluvě, to je zase klasika mezi českými knihami z českých lujů a hájů! Laughing

Wox: Právě Harryho POttera 7 dočítám! Musím říct, že už to opravdu není ono, fakt to odflákla a v některých pasážích to nezlepšíl ani Medek! Sad Hlavně v pasážích, co se smrti známých vedleších postav týče! Sad Rolling Eyes Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
koukám koukám, bavíte se o pověstech, mýtecfh a bájích, ty jsou naprosto super Wink mám ráda tajemné, nevysvětlené pověsti a báje... Laughing

jinak mě zajímá docela náboženství Laughing a kniha kterou teď čtu je Bible
ona se samožřejmě nedá číst jako normální beletrie a tak, ale knížka je to bezesporu zajímavá a moc se mi líbí... Laughing

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Knihy
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 3  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma