AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Akce s autami v Kobre 11
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
Milí fanušíkovia Cobry 11, dovolím si otvoriť tému na akcie s autami v seriáli.
Hoci mám dojem, že väčšinu z Vás zaujíma hlavne samotný dej a scény s hlavnými hrdinami, no naháňačky áut a nehody ku Cobre 11 patria tiež.
Ako malý chlapec som pred 12 rokmi začal sledovať druhú sériu Cobry vdaka skvelým akciám s autami.
Už vtedajšie scény boli úžasne atraktívne, a keďže vtedy ešte nemali k dispozícií tú dnešnú techniku, scény boli občas aj viac reálne.
Explózie k seriálu tiež patria, no často sú dotvárané digitálnou technikou. Pre mňa sú vrcholom naháňačky, búračky a hlavne skoky áut.
Plánujem postupne sa s Vami podeliť o mojich subjektívnych dojmoch o scénach, dúfam že sa pomocou príspevkov tiež zapojíte do diskuzie Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
1. SÉRIA

Tak začnem so svojim názorom na akcie v prvej sérií.
Cobra 11 iba začínala, skalných fanušíkov ešte len zbierala, navyše ani finančné prostriedky neboli na neskoršej úrovni.
Bol to skôr kriminálny seriál len s občasnými nehodami- počet zničených áut v celej sérií hádam nepresiahol 20 kusov.
Tvrdím však, že bez skvelých scén by fanušíkov nezískala. Nápad aj realizácia bola perfektná pri nehode policajného Fordu Scorpio s kotvou, vrcholom však určite bola Semirova prvá akcia na dialnici, pri ktorej sa natočil výnimočne dlhý skok luxusného kupé BMW 850.
Pri scéne sa luxusnými autami nešetrilo, čerešničkou na torte bol odstavený Trabant na krajnici:D
Keďže sa písal rok 1995, autá na obrazovke boli ešte dosť zastaralé z 80. rokov, čo dnes vypadá skôr nostalgicky.
Skvele natočená však bola Frankova jazda so sttarou Audinou:
http://www.youtube.com/watch?v=hGBC7O0P-_A&feature=related

Asi jedinú výhradú mám proti skoku policajného BMW, ten bol totiž natočený medzi zelenými stromami, no scénku sa podarilo vsunúť do akcie, odohrávajúcej sa v zasneženej krajinke...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
Takže poďme na 2. sériu.
Tá bola už aj vďaka Andrému drsnejšia i akčnejšia. Mám pocit, že Cobra nikdy nebola tak veľmi spojená s dialnicou, ako v tejto sérií.
Často sme mali akcie pri motorestoch, mali sme tu kamionistov,ilegálnych pretekárov v protismere, ďalších s brokovnicou, takže dej v mnohých častiach naozaj približoval prácu dialničnej polície.
Havárie boli čoraz častejšie, viac sa natáčali aj scény so služobnými autami Semira i Andrého- objavilo sa CLK-čko.
Prvýkrát použili rampu v karavane i plynovú bombu na prevrátenie auta v časti Brokovnica.
V 2. sérií sa natočil aj jeden z najdlhších skokov auta- časť Deti slnka, čierne Porsche 928 na začiatku.
Akcia sa na prvý pokus nevydarila (Porsche zasiahol zábradlie i auto na moste), na druhý pokus však dopadol presne tam, kam chcel aj pán Joha. Dojem z akcie však kazil strih, v ktorom pristálo auto na kolesách. Celý skok bol k videniu len v seriáli Klaun.

Veľmi pekná bola aj scéna s ďalším čiernym Porsche v časti Volleystop, pochvalu si zaslúži aj nehoda sanitky Mercedes či nápad so žeriavom, keď André doslova rozobral kabínu idúceho kamiona.

Táto séria však bola jednoznačne najlepšia aj kvôli akčnosti Andrého, ktorý úplne odsunul Semira do pozadia. Ale to už nie je o autách...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
Dobrá téma Speed, ja som ju uvažoval založiť už dávnejšie, najviac zo všetkých sa mi páčil diel Extrém, 8 Séria hlavne jak Jan pretekal na tej Hartmuttovej Lucy, to bol podla mna jeden naj z dielov kobry 11 z rýchlymi autami na spôsob rychle a zbesile. Potom čo si pamätám ešte akcie s autami tak jednoznačne 10 Série Řidič, jak ukradli to ferrari a tie drahé autá a hlavne tú formulu to bolo super, a ešťe Přátelství kde zase ukradli Maybach Exelero. A ešťe 12 séria Oko za Oko ked tam naháňal Chris to Lamborghiny a tie rýchle auťáky, potom 13 séria Na konci mládí tam boli tiež tuningové auťáky a trochu mi to pripomínalo diel Extrém a samozrejme nesmiem zabudnúť na 14 sériu diel kde chceli ukradnuť legendárne autá a Semiir v závere natom porsche to nemalo chybu.

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Speed napsal:
(..)Prvýkrát použili plynovú bombu na prevrátenie auta v časti Brokovnica.(..)

Vyvedu tě z omylu. Prvně tuto bombu použili v díle Bomby na 92. km kdy vybouchlo auto dálniční údržby Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
Cobra napsal:
Speed napsal:
(..)Prvýkrát použili plynovú bombu na prevrátenie auta v časti Brokovnica.(..)

Vyvedu tě z omylu. Prvně tuto bombu použili v díle Bomby na 92. km kdy vybouchlo auto dálniční údržby Wink


Prepáč,zle som sa vyjadril. Myslel som prevrátenie auta počas jazdy. Ak sa nemýlim to bolo žlté Gti.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
Podla mňa po 2. sérií aj 3.-5. držali úroveň čo sa akcií týka. 6-ka bola moc horšia, pretože sa evidentne začalo šetriť.
Takmer pri každej naháňačke sa v premávke objavovali tie isté autá, čo vyslovene kazilo dojem. Išlo o bielu Feliciu pick-up, čierne a červené BMW Z3, bordovú Toyotu Corollu a hnedé Porsche 944.
V Štvanici napr. päť minút obchádzali modré kamiony tie isté autá, nehovoriac o tom, že niektoré, ako napr. biely Favorit sa objavili už aj v úvodnej scéne...
Ako negatívum by som tiež spomenul, že moc moc sa experimentovalo s nereálnymi nehodami. Tie boli natoľko ťažko zrealizovatelné, že sa natočili v niekolkých častiach a nakoniec sa to zostrihalo do jedného celku. Bolo to však vidieť.
Napr. časť Chlapec-čierne BMW, Smrt novináre-letiaci Peugeot do karavanu, Až do horkého konce-strieborné Mondeo.
Takže šestku určite nedávam medzi najvydarenejšie série, hoci dej mnohých častí bol vynikajúci!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Speed napsal:
Cobra napsal:
Speed napsal:
(..)Prvýkrát použili plynovú bombu na prevrátenie auta v časti Brokovnica.(..)

Vyvedu tě z omylu. Prvně tuto bombu použili v díle Bomby na 92. km kdy vybouchlo auto dálniční údržby Wink


Prepáč,zle som sa vyjadril. Myslel som prevrátenie auta počas jazdy. Ak sa nemýlim to bolo žlté Gti.

Ale i tak, sice to auto stálo v pilotu ale použili stejný trik. Pozorně se podívej, že zezadu vyletí bilý dým Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Největší chyba, co v Kobře udělali, že točili vždy na stejném místě. Tento obrázek patří jinam sice, ale zde se odehravá akce i v díle Maniak na dálnici, Extrem, Rychlost a mnoho dalších dílu Wink Většinou mezi telefonem a mostem. Hodně akcí bylo blízko výjezdu z dálnice (to dokazují modré tabulky s bilími proužky)

Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Speed


Založen: 04. 09. 2008
Příspěvky: 86
Odpovědět s citátem
Cobra: Áno, väčšinou sa naozaj natáčalo na tomto úseku, občas aj v protismere. Ale mne to osobne nikdy nevadilo.
O to viac som nespokojný s novou dialnicou, ktorá sa predstavila v 10. sérií. Je nielen príliš krátka, ale aj úzka. Skrížiť tam kamion sa jednoducho nedá, betonové steny v strede neumožnujú spraviť pekné zábery a úzkosť vozovky očividne obmedzuje kaskadérov pri vymýšlaní akcií. Väčšinou tak simulujú stavbu na ceste,aby mohlo dôjsť k nehode.
Navyše sa neustále natáča na rovnakom parkovisku a nikde nie sú zvodidlá... Tak aká je to dialnica???
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
Presne tak Speede musím sa pridať do debaty, už vôbec nebývajú hromadné zrážky ako napríklad v pekelnej jízde alebo štvanice alebo napríklad Křest ohňem keď tam ten kamion nabúral na začiatku do tých áut a autá preletovali cez neho, veru chýba mi to, teraz sa maximálne zrazia dve tri autá na začiatku a na konci ale dve tri, najviac sa mi páčila asi pekelná jízda po A4 keď sa tam zrazilo tých 400 áut, to bol asi rekord a už sa tak lahko nezopakuje, škoda
http://www.stream.cz/video/434088-kobra-11-clip-pekelna-jizda-po-a4

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Po pár letech otevírám toto téma. Nedávno jsem přemýšlel co vše v Kobře zničili za vozidla, nebo která vozidla se objevila v pozadí či akční scéně. Je toho celá řada - motorky, čtyřkolky, auta, autobusy, tramvaj i vlak. Dále různé lodě, dokonce i letadla (i různé typy a druhy). Ale minimálně jeden typ vozidla v Kobře ještě nikdy nebyl.

Trolejbus

Kobra nesmí skončit dřív, než sešrotují trolejbus Very Happy

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Akce s autami v Kobre 11
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma