AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Největší kobrácké klišé
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Čus! Very Happy

Minulý týden to tady pěkně žilo, tak doufám, že toto vlákno zase nahodí diskusi Wink
Kobra 11 je PLNÁ šílených klišé!
Na jaké si vzpomínáte Vy, jaké Vás zaujalo, rozčílilo, přinutilo Vás mlátit se rukama do čela a KŘIČET studem za scénáristy? Laughing
Hoďte to sem, sdílejte názory Very Happy

Prosím, pište jen jedno klišé Wink ať nevyčerpáte ostatním možnost vybrat jejich oblíbené Laughing

Jsem zvědavá, díky za diskusi!

W.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tomova smrt v dešti. Musela jsem to napsat hned, aby mi to nikde nevyfoukl. Skon v provazech deště je stejné klišé, jako takové to epické shledání a kopačky. Většina věcí v dešti je klišé, ale smrt největší. A zrovna to padlo na Toma. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Klišé mám stále stoho, proč se neorzloučily s Janem Richtrem na konci 8 série a Frankem Stoltem a 1 série jinak asi nic, a také proč Semir a Ben více naříkali při Sturmiho smrti jako při Hotteho,kterej tam byl 15 sérií,přitom Sturmi jenom 4 piloťáky Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajka


Založen: 04. 01. 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Rabbit hole
Odpovědět s citátem
Co je to klišé dle Wikipedie:

"Klišé (z fr. cliché) znamená obtisk, identickou kopii, stereotyp.

V původním významu v typografii znamenalo destičku s neměnným, často opakovaným textem, která vznikla jako otisk sazby a nemusela se znovu sázet.

Později štoček, destičku s vystouplou kresbou nebo obrázky pro tisk z výšky (knihtisk).

Odtud v přeneseném významu myšlenkový stereotyp, často opakované spojení představ nebo slov. Nejčastěji otřelá metafora, která bezmyšlenkovitým opakováním ztratila smysl a stala se konvenční banalitou a frází. Vyskytují se hlavně v novinářské a politické řeči, ale jsou i odborná, výtvarná nebo filmová klišé."


Není dobré užívat termínů, s jejichž významem nejsme plně obeznámeni Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Záchrana v poslední chvíli. Sice zrovna tohle klišé mám docela ráda, když se to dobře zpracuje, může to mít svůj efekt (např. díl Otec a syn), ale nesmí se to přehnat, jako v závěru dílu Beze stopy (jinak u mě dost oblíbeném). Co jsem si tak četla diskuse k dílu Beze stopy, myslím, že dost lidí mi dá za pravdu.

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Milý Ajkoide,

než jsem toto téma založila, říkala jsem si: tak co, mám na začátku vymezit, co to vlastně klišé je? A pak jsem si řekla A TŮŮŮŮŮDLE, NEPÍŠU, SAKRA, DIPLOMKU! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ale chápu, je to na Goga - Gogo, co jsi napsal, není klišé, víš Wink klišé jsou spíš takové ty trapné scény, které jsou v KAŽDÉM akčňáku Very Happy

Klišé: no samozřejmě kulka, která místo aby hrdinu zabila, uvázne v mobilu, v kreditce, v plechu... kolikrát to jen v Kobře 11 zopakovali, ví to někdo? Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Asi sto krát, to se nedá spočítat, o tom kobra je. Díky za vysvětlení co je to klišé Smile Třeba Přátelé v nouzi (Freunde in Not) a 8 série s Hottem a Dietrem nebo Výbušnina (Explosiv) a 9 série nebo Falešné přátelství (Falsche Freundschaft) 8 série a spusta jiních
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Mé milované klišé je, jak ti dva (nezáleží na tom kdo, doplňte dle vlastních preferencí Laughing Laughing ) jedou po dálnici... a VŽDY se ti lumpové objeví poblíž Laughing Laughing vždyť německé dálnice sjou tak dlouhééééé! Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Spíše ale v těch starších dílů, v těch nových tu dálnici už nějak moc neukazují což je škoda ještě v dílu Viva Colonia a Hundstage byl záběr na dálnici ale jinak nic moc. Teď jsou to jen samé hlášky,honičky, přestřelky a exploze. Doufám že při 7-mém parťákovi se to vrátí do starých kolejí Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
No přeci první obraz- pohledf kamery na přední sklo .Jedou ve služebním voze, řídí on nebo on a ten druhý se snaží být vtipný, nevím jak se mu to daří, já nikdy po ránu nehýřím vtipem natož sexepealem jako on nebo on.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Božena Loupancová
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Hrabišín
Odpovědět s citátem
Já jsem si všimla jen takové maličkosti, Semir v každé epizodě, a že už jich bylo, vždycky má k dispozici hrnek čaje, kávy nebo vody. Snad jen v epizodě Sabotáž tomu tak nebylo. No není to klišé, je to spíš propagace pitného režimu Laughing a Ben tak ten se od rána do večera něčím láduje. Jak už tady bylo psáno o tom dešti a smrti Toma, tak ten déšť tu byl i když šlo o život Benovi v epizodě Pohřbený za živa.
Jo a ještě jedna věc, co je Kobra Kobrou tak tam vždycky tvůrci dají k hlavním hrdinům nějakou atraktivní krasavici a vždycky to končí celkem špatně. Jen v epizodách s Tomem mu zemřely hned tři ženy v náručí..., tak se mějte, jsem ráda, že forum jede a že je zde alespoň trochu živo Wink

_________________
Erdogan Atalay Czech fanclub - Facebook
http://erdogan-atalay.blog.cz/ můj blog o Erdoganovi
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Tak kobra trpí syndromem akčních filmů, což znamená že přejímá všechny kliše akčních klasik jako například-Vypnutí bomby přesně v poslední sekundě, výbuch vozu po zásahu palivové nádrže nebo neprůstřelných dřevěných věcí.Dále bych pak řekl jedno klišé co je typické pro kobru-Náraz do obytného přívěsu se rovná katapultu do vzduchu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Teď jsem vedla rozhovor s Tiscalou a došlo mi další klišé - používání neuvěřitelně profláklých a provařených písní k určitým scénám, které se k určitému tématu používají snad všude. Konkrétně mě na to přivedlo My Immortal při Hotteho smrti, ale všimla jsem si toho už víckrát a jsem si jistá, že kdyby se mi chtělo obětovat čas, vysázím tu nejmíň 4 další hudební klišé. Laughing (A nejlepší na tom je, že většinou se to použije jen kvůli té melodii a je jim jedno, že například My Immortal vypráví o rozpadajícím se vztahu, stejně jako Goodbye My Lover není o milence, která zemřela, ale o troubovi, co ji od sebe odehnal. Laughing Když se člověk náhodou do těch slov zaposlouchá, už to ani tak není klišé, jako spíš tragédie.)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Mně nejde do hlavy že Semir nemá na pračku (epizoda špatná banka -15 série) přitom nosí 700 eurové bundy za které by koupil i dvě levnější pračky a teď ještě koupil rodině nový dům Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
cobra11


Založen: 19. 03. 2013
Příspěvky: 80
Odpovědět s citátem
Možno diaľničná polícia rozdáva 700 eurové bundy zadárčo Laughing.A ten dom si kúpil neskôr kedy naň už mohol mať

_________________
Semir:Možno že nájdeme princeznú.
Tom:Len dúfam že nás nezastrelia zbrojnoši.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Semir11


Založen: 12. 03. 2010
Příspěvky: 190
Odpovědět s citátem
Semir má bundy a nový dům přece za jeho obrovské činy, případy a zácharny na dálnici atd Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Protože je tento seriál ptákovina a scénáristi podle mě na fandy kašlou, takže se nijak nemažou ani s návazností, ani s vnitřní logikou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jako kostýmy jsou věci, který bych absolutně neřešila, protože to nedává smysl prostě nikde. Naprostou legendou je pro mě v tomto Gossip Girl, kde příslušníci newyorské smetánky nosili stejné designerské kousky jako ti "chudí" z Brooklynu. Když tam byl potom dialog založený na tom, jak je někdo absolutní socka, přičemž na sobě měli oba kousek ze stejné kolekce, byla Semirova bunda ještě absolutní promyšlený kostýmní kousek. Laughing

Já bych naopak vypíchla, že se se drží aspoň jednoho kousku Semirova oděvu (ačkoli kdyby byla ta bunda postupně obnošená, bylo by to lepší, ale to bych taky rovnou mohla chtít, aby se rozestoupilo Rudé moře), normálně mají seriálové postavy naprosto bezedné skříně. Jedinou výjimku v tomto bych viděla Profil zločinu (výborný seriál, mimochodem), kde hlavní hrdinka nosí jednu kabelku a její obuv i šaty se opakují. Jinak zrovna tu bundu jako takový trademark bych pochválila a to provedení v Kobře prostě pokaždé pokulhává, no.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
starpep


Založen: 25. 09. 2012
Příspěvky: 18
Odpovědět s citátem
Tady snad nikdo nesleduje seriál Doctor Who Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Další klišé: partnerka / rodina hrdiny, která je v pitomoučké Kobře 11 unášena snad opravdu ob dva díly! Vždyť třeba andrea je buď těhotná, rodí, nebo je unesena *mlátí hlavou do zdi*

A protože se často mění parťáci, tak ju héééééj, máme to s každým vždycky znova! *pokračuje v mlácení hlavou do zdi, až jí uchem vypadne mozek a je na tom inteligenčně stejně jako scénáristi píšící Kobru*
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Klišé.
sasadydzej


Založen: 22. 10. 2007
Příspěvky: 218
Odpovědět s citátem
Tak jo, líbí se mi tohle téma, tak přihodím taky něco Smile


Klišé je, že už biliony epizod byly odvysílány s mnoooha reprízami a furt se najdu skalní fanoušci Very Happy (Je to klišé, nebo spíše štěstí?) Někdy při stupidních příbězích v epizodách je to spíše štěstí ... Mám pár svých epizod a na ty se ráda kouknu i po sté ...ale opravdu se každý rád koukne na stou reprízu všech řad? Very Happy


Dobrá, teď to klišé ... Very Happy

Tedy: Podle mne je klišé to, jak často se tam střílí ... jedu si tak po dálnici, s dalšími desítkami mimoňů, jako jsem já a střílím jak praštěný do všude probíhajícího provozu na lupiče, vrahy a vyděče, kteří, jak už tu někdo zmínil, jsou vždy poblíž Very Happy (No to je vždycky taková náhoda, že se smíchy trhám) ...a že by to mohlo stát životy desítky nevinných (a většinou, také stojí), to už se v Kobře neřeší ... takové to lidské cítění ... Very Happy To je hodně stupidní. A nebo, jak si zavolají posily a naše milé super rychlé, vždy připravené posily, dorazí až je po všem. Tomu říkám klišé Very Happy.
A nebo, další klišé: Znáte takové ty řeči stylu: " Ano, hned tam jedeme, jsme poblíž." anebo: "Jsme poblíž, přebíráme to." ... Vždycky jsou poblíž?Very Happy Vždycky? Další absurdní náhoda Very Happy.

_________________
Semir:Uč se a žasni!
Ben: Semir Gerkhan, postrach za volantem!--a nemýlil se! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
sasa: tak to bacha, v Kobře málokdy někdo umře! Laughing Vždycky je tam děsuplná, příšerná nehoda... a civilové vylezou z auta a buď jsou ok, nebo jen škrábnutí Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Myslím, že jsem to sem ještě nepsala, ale v Kobře je jedno hyperklišé:

zvířátko vždy přežije Razz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Ano přesně vzpomenu na Mufíka s piloťáku jizda na linky 834 nebo Johanese či pejska Strollyho s dílů psí dny Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Podle mě je strašné klišé atomový hřib, který se objeví v každé druhé epizodě. Smile Ať jde o jeep, nebo o autobus narážející do prázdné budky, vždy se objeví šílený výbuch.

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 03. 07. 2014
Příspěvky: 419
Bydliště: No prostě někde
Odpovědět s citátem
To že na začátku je vždy Semir a někdo vedle zločince, to že Semir vždy sešrotuje auto, to že DP řeší případy, jaké by měla přenechat LKA. A je jich tam ještě více.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Semír a spol všechno přežijí, když už přeci jenom kulka najde cíl zastaví ji talisman, mobil nebo knížka.

Každá druhá nehoda končí v pískovně neb v kamenolomu, doslova stačí aby na jakékoliv křižovatce odbočili doleva a už jsou v vjezdu do kamenolomu.

Autu vybuchne po třech střelách benzínová nádrž, popřípadě takto vybouchne jakákoliv cisterna nebo sud.

Zločinci vždy otálejí s popravou Simíra a spol, musí se buď vyžvanit nebo dostanou nějaké vnuknutí.

Andreu vždy co tři díly unesou.

Auta přežijí neuvěřitelné skoky a jedou dál, jen když to potřebuje děj tak dál nejedou.

Všichni přežijí neuvěřitelné kotouly s vozy nebo nehody, vylezou a mají max mužný šrám na čele.

Mnoha autům i moderním v Německu nefungují airbagy.

Jakýkoliv náraz do přívěsu znameá let vzduchem, stejně tak čelní náraz katapultuje vůz.


A poslední Simír a spol mají vždy z prdele kliku, pokuď někdo havaruje na dálnici tak je to přítel z dřívejška, bývalá milenka nebo zločinec který zrovna plánuje zničit svět.Pokuď by nehavarovali na dálnici u Kolína, Německo je dávno zničené.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil Laughing Laughing Laughing Laughing Skvělé sepsáno. Ovšem to ohledně aut je aspoň o tom, o čem Kobra je. Takhle to přesně začlo a tempo se dlouho drželo.

Další klišé, které mi vadí, jsou Turci a taky řešení Semirovi rodiny.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Cobra napsal:
O.Hnizdil Laughing Laughing Laughing Laughing Skvělé sepsáno. Ovšem to ohledně aut je aspoň o tom, o čem Kobra je. Takhle to přesně začlo a tempo se dlouho drželo.

Další klišé, které mi vadí, jsou Turci a taky řešení Semirovi rodiny.

Viděl si film poslední akční hrdina?Plno věcí se dá vztáhnou i na kobru.

Já přezdívám kobře akční telenovela, tak se ani těm rodiným záležitostem nedivím.

Jse rád že forum celkem ožilo po těch letech Smile .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Objevuju nové kobrácké klišé Very Happy .Kdysi jsem to nevnímal, ale teď už jsem na to alergický.

Od 6. série co druhý díl honí zkorumpovanè kolegy, co se na scéně objeví nějaký policista tak se ukáže že je zkorumpovaný.

To vypadá že okolo roku 2000 byla v Německu jediná stanice bez korupce ta dálniční Very Happy .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil napsal:
Objevuju nové kobrácké klišé Very Happy .Kdysi jsem to nevnímal, ale teď už jsem na to alergický.

Od 6. série co druhý díl honí zkorumpovanè kolegy, co se na scéně objeví nějaký policista tak se ukáže že je zkorumpovaný.

To vypadá že okolo roku 2000 byla v Německu jediná stanice bez korupce ta dálniční Very Happy .


No dyť Laughing
Kde myslíš, že gerkhan bere na ty nový a nový a nový baráky a auta, když živí dvě nevlastní a jedno vlastní děcko a náročnou mrchu k tomu? Very Happy
Vždyť ob díl kupuje nějakou nemovitost Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PavelU


Založen: 27. 04. 2014
Příspěvky: 31
Odpovědět s citátem
Největším klišé je, že ti profi zločinci, co zapříčiňují sofistikované zápletky a přispívají k sešrotování německých dálnic, se absolutně nikdy netrefí do Semira a jeho parťáků, když po nich střílí. Kulky vždy lítají vedle nich. Pravda, za běhu bych asi minul, ale při míření, když stojím, tak nejspíše ne. To samé sniperky, bylo to nedávno v jednom díle. Zločinec zaměřoval Semirova parťáka, ale prostě jej vůbec netrefil. Ono totiž, být v seriálu logika a fyzika, tak to nemá o čem být. Všichni by byli mrtví, všude by trvalo dlouho dojet, byli by na místě činu strašně pozdě.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
PavelU: Pokud je mi známo, tak u sniperky, když chceš opravdu přesně střílet, musíš zadržet dech. Tak se zřejmě pokaždé zločinec nadechl a minul Laughing

Mám další velké klišé. Hartmut vždy všechno ví a zná. Dobře poradí a nasměruje ty dva. Taky zajímavé.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Hartmutt byl fajn ze začátku, pak z něj udělali uplného Nea z Matrixu, který vše vyřešil deus ex machina dvěmi kliknutími na myšku.

Nejlepší bylo jak zachránil internet v té epizodě s Andrém Very Happy .To jsem si myslel že se dívám na regulérní bondovku Very Happy .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Všimli jste si jak ve starých dílech měli gangsteři určité typy vozidel,které se až nezdravě opakovali?


Třeba Jaguar XJ z 80. let a jeho deriváty ničili snad pořád, když šlo na gangstery z lepších vrstev.

A taky Chrysler Voyager bylo oblíbenè auto zločinců.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ještě mě napadlo další klišé. Semirova povaha se mění s parťákem Very Happy

Ještě v dílech s Benem nebyl takový drsňák, ale postupně se k tomu vypracoval. S Alexem už byl hodně drsný - jako třeba André nebo Chris. A s Paulem je zas veselý Very Happy

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil napsal:
Všimli jste si jak ve starých dílech měli gangsteři určité typy vozidel,které se až nezdravě opakovali?


Třeba Jaguar XJ z 80. let a jeho deriváty ničili snad pořád, když šlo na gangstery z lepších vrstev.

A taky Chrysler Voyager bylo oblíbenè auto zločinců.


Opakování Jaguaru jsem si také všiml. Dost často se ukazoval Pontiac hlavně po epizodě Extrém. Od dílů s Benem gangsteři používají méně dostupná auta amerického vzhledu, jsou to vždy taková SUV nebo ty velké Fordy, Chryslery, Dodge, které potkáte třeba jednou za život. Range Rover byl svýho času hodně oblíbený.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Mám pár dalších klišé, už to nebude tak vtipné, ale je to vypíchnutí toho co mi vadí.


Pramatka všeho, člen týmu má nějaké potíže nebo příbuzného který má potíže a ten způsobí potíže členovi týmu .

Pár opakujících se vzorců:
Tom Kranich a jeho potíže se ženami, mnohdy končí mrtvé v jeho náruči.

Stará Šéfová a její potíže s muži.

Stará Šéfová má problémy se Šéfem zásahovky, který vždy něco zprasí.

Bonrathovi potíže se synem.

Pár automobilových a honičkových:
Když Kobra 11 volá o posily přijedou zásadně až poté, jakmile je však člen týmu falešně obviněn a utíká, sjedou se všichni policisté z Německa.

Lidé v Německu zásadně na dálnici nebrzdí a nedodržují rozestupy, mnohdy jim spadne láhev pod pedál nebo se zrovna sehnou pro mobil nebo něco hledají, přelaďují rádio.

Také neumí zabezpečit náklad, nebo používají nevhodný způsob převozu.

Na dálnicích v okolí Kolína se neustále staví.Členové Kobra 11 to zásadně zjistí pár metrů předtím a celou stavbu rozflákají.

Průměrný věk aut v Německu je dle kobry horší než v naší republice.Protože co zničené auto, to dvacet let stará šunka.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil: V některých epizodách je dokonce vidět, že se auto rozjíždí proti překážce. Čili přidává plyn a je vidět kouř z výfuku.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Mám zase pár námětů na klišé, nebo opakující se schémata na kterých seriál stojí.



Velice časté schéma

Na dálnici provede nějaký tajný syndikát velice amatérský pokus o útok nebo vraždu, z místa utíká většinou pravá ruka tohoto syndikátu. Když to začnou vyšetřovat tak zjistí napojení a že nemůžou hlavnímu kápovi nic přišít i když to ho sledují tak dlouho. Simír a spol. zajedou za tím hlavním Al Kaponém, který se rozčílí a vynaloží na to všechny prostředky aby je zničil, i když ten večer nebo za dva dny očekává velkou zásilku, loupež nebo nějakou výměnu.
Simír a spol vyváznou z útoku bez škrábnutí a ještě k tomu zjistí místo předání nebo loupeže, kde zatknout celou bandu včetně šéfa.

Tento styl jde obměňovat do zblbnutí, ale ta hlavní linka vždy zůstává.



Absolutní nesmysl co se táhne jak smrad celým seriálem-Zločinec i když je to třeba obyčejný zlodějíček který nikdy neměl v záznamu žádný větší trestný čin, začne hned střílet po policii .Ve skutečném světě by tohle znamenalo neuvěřitelnou mobilizaci všech policejních sil.


S tím souvisí i zpravodajství v Německu, zločinec se domnívá že svědka zabil, ale ve zprávách není zmínka ani o té hromadné nehodě co tou střelbou způsobil .


Žádný z detektivů nikdy netrpěl PTSD a úplně vytěsnil všechny hororové zážitky a přestřelky. Ve finále dělá neustále stejné chyby které vedou zase k nějaké přestřelce nebo únosu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Největší kobrácké klišé
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma