Fantreffen 2009 (mezinárodní setkání fanoušků)
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
Termín: 19. - 23. 8. 2009
Místo: Hürth, Köln, Düsseldorf (Německo)
Účastníci
Vašek Ambrož, Mishka, Všelicos, Aleš Vaněk, Vašek Havlas, pan Loupanec,
paní Loupancová
Vybrané komentáře zúčastněných
paní Loupancová: "Všem děkuji za krásný Fantreffen a za bezva partu. Erdogan, Tom i Carina byli moc bezva."
Aleš Vaněk: "Letošní Fantreffen se opět moc povedl > výborná parta, výborný oficiální i vlastní program, výborné město Köln. Setkání s herci bylo úžasné, překvapila mě účast Cariny, je fakt skvělá!"
Všelicos: "Byl to nejúžasnější týden mého života. Miluji Köln, zbožňuji své Fantreffeňáčky a příští rok chci na 100% jet znovu!"
Vašek Ambrož: "Letošní FT byl super, setkání s herci bylo opět příjemné."
Popis setkání
Tento rok jsme si Fantreffen opět prodloužili o 2 dny, abychom si to v tom Německu pořádně prohlédli a užili. Vyrazili jsme tedy kousek po půlnoci v celkem čtyřech autech. O překvapení se nám postaral Vašek Ambrož, který dorazil ve svém novém Superbu. V kompletní sestavě se naše karavana Škodovek vydala směrem ke Kölnu.
středa :: 19.8.2009
Po deseti hodinách noční cesty a povinných zastávek jsme dorazili do Hürthu. Aby tomu nebylo málo, tak jsme museli hodinu čekat na majitelku ubytovny, než se vrátí z nákupu. Postávali jsme před domem a pomalu klimbali na zídkách, když paní konečně dorazila. Ani ona, ani manžel však neuměli anglicky a tak se překladatelského břemene musel chopit němčinář Petr, který nakonec dokázal získat ubytování přímo v pokoji, který nám Thorsten přidělil plus do baráku dokázal nacpat i část z nás, která druhý den odjížděla do Francie.
Hned po obsazení pokojů jsme se naskládali do aut a jeli se podívat do Kölnu. Zaparkovali jsme pod katedrálou a šli si ji prohlédnout a samozřejmě i nafotit z venku, přičemž jsme se vydali přes slavný most přes Rýn, kde naši pozornost upoutaly zámečky, přidělané po celé délce mostu na plotu, dělícího procházející od kolejí. Jak řekli šokovaní Fantreffenisti roku 2008: „to tu ještě před rokem nebylo!“ Chvilku jsme postáli u místečka z dílu V utajení a pak jsme přešli most zpět, kde jsme usedli do malé restaurace. Většina z nás si objednala zmrzlinový pohár, který do nás napadal jako voják do krytu. Kdo nás tam rozladil byl číšník, kterému se pět centů dýška zdálo málo a celou dobu potom nevěřícně kroutil
hlavou – jen kdyby hošánek věděl, že jsme mu původně nechtěli dát nic! :)
Poté jsme se vrátili na ubytovnu, kde jsme se vykoupali a šli spát.
čtvrtek :: 20.8.2009
Ráno jsme se rozloučili s našimi milými "Frantíky" a již jen ve dvou autíčkách jsme se vydali navštívit nedaleký Düsseldorf. I přes všespalující sluneční žár a nesmírné horko (ten den se teplota vzduchu vyšplhala na 38°C) jsme došli až k Rheinturm, Rýnské televizní věži, abychom se dostali do vyhlídkového patra. Celé město pod námi leželo jako na dlani a někteří šílenci (ehm... Mishka s Vaškem Havlasem) si zkusili lehnout na sklo, aby viděli přímo pod sebe.
Přemýšleli jsme, kam dále a Mishka našla v brožurce, kterou našla v Hürthu, jakýsi Phantasia Land, který se zdál jako ideální místo na další výlet. Cestou k němu jsme vysadili paní Loupancovou na ubytovně a posádka Fabie si nastavila klimatizaci na nejvyšší obrátky, což se jí málem vymstilo: když vylezli ven, málem je porazil vařicí vzduch. Park vypadal úchvatně, ale protože cena za vstup byla poměrně vysoká (33,50 €), už by se nám nevyplatilo tam na tu chvilku, co zbývala do zavíračky, jít.
A tak jsme zase vyzvedli paní Loupancovou a razili na noční Köln, ve kterém nás zastihl ohromný vichr a bouřka, která přerušila prohlídku katedrály a nádraží a abychom nezmokli (popřípadě nedostali ránu bleskem :).
Také jsme zažili zvláštní překvapení: toho dne dorazil Thorsten. Všichni jsem se báli, jak zareaguje, až tam uvidí Vaška Havlase a Mishku, ale nakonec nás překvapil a nejen, že je nechal na ubytovně, ale navíc je i nechal zúčastnit se Fantreffenu. Šťastní z vývoje událostí jsme se uložili ke klidnému spánku.
pátek :: 21.8.2009
Mishka, Aleš, pan Loupanec a oba Vaškové se hned po snídani vydali do Phantasia Landu (ve kterém se natáčela akční scéna do dílu Černá růže), zatímco já a paní Loupancová jsme zůstaly v Hürthu. Hned, jak se přehnal malý deštík, jsme se vydaly na procházku do města; mezitím si všichni ostatní užívali v parku. Nevynechali žádnou atrakci, vymetli i Černou mambu, vodní projížďku (po které byli mokří jako vodníci), vláček a horskou dráhu, na které byli i Semir s Chrisem v pilotním filmu Město ve strachu. Vašek Havlas si dokonce popovídal se sochou kovboje :)
Do Hürthu zatím dorazily skupiny Němců a Francouzů, které se ubytovávaly na jejich pokojích, když tu náhle přiběhla Němka Petra a řekla nám, že se máme přestěhovat do jiného pokoje. Napřed nás to naštvalo, byli jsme ve správném, ale pak nám to došlo: protože se k nám přidali navíc Vašek a Mishka, tak nám dali místnost takovou, abychom se tam vešli úplně všichni. Přestěhovali jsme se tedy a po páté hodině, když už byli zpět i výletníci, jsme se usadili v altánku.
Po chvíli Thorsten zahájil Fantreffen uvítací řečí a započalo grilování bílých klobásek (tenhle rok nepřipálených) a žranice vůbec. Večer se konala párty, na
kterou naše partička dorazila obohacena o pár doušků slivovice pana Loupance, takže to pro nás bylo o něco veselejší a o pár piv později jsme šli spát v naději, že další den uvidíme herce :).
sobota :: 22.8.2009
Po snídani jsme vyrazili, za vyřvávání kobrácké znělky z autorádia, do Hürth parku na promítání nového pilotního filmu Konec světa. Bylo úžasné vidět Kobru 11 na velkém plátně a slyšet reakce ostatních fanoušků (ve dvou případech dokonce všichni tleskali), což je jinak v kině nezvyklé, ale naše pocity z tohoto dílu byly poněkud smíšené, až by se daly nazvat rozčarováním, v konečném důsledku si tam však každý našel něco, co se mu tam líbilo (tak třeba já jsem byla nadšena z nového Hartmutova pláště :).
Po projekci jsme se vydali zpět na pokoj, ale cestou naše Fabie ztrazila z dohledu Superb, a tak jsme se je pod dojmem, že se jeli projet k ateliérům, vydali hledat. Ale chyba lávky: osazenstvo Superbu si jen vyrazilo na kus žvance :).
Alespoň nám však pauza v programu rychle utekla a pak už celá naše karavana vyrazila k areálu Action Conceptu (dále AC). Viděli jsme budovu dálniční policie a především já jsem byla nadšena z místa, kde se konalo naše posezení, z KTU. Již tam na nás čekal Stefan Richter, režisér, kaskadér a zároveň jeden ze záporáků z Konce světa. Hezky nás přivítal a musím říci, že byl velmi vtipný a omluvil se nám Čechům, že mluví německy a ne anglicky, ale že Němců je tam většina, což
jsme mu mile rádi odpustili.
Poté následovala prezentace AC, ve které jsme mohli spatřit, jak se vytváří trikové záběry, jak se provádějí retuše a jak je vlastně Kobra 11 ve skutečnosti dabována až v post-produkci. Pan Richter se s námi poté vyfotil a podepsal se všem zájemcům, pak však naši pozornost vzbudil vrtulník, přistávající na dvoře, leč herci v něm nebyli.
Paní Loupancová s Mishkou se tedy vydaly za jednou ženou z AC a požádaly ji, aby předala panu Atalayovi dárek, tak jim však sdělila, že herci dorazí a naše radost tak neznala mezí! A skutečně, za chviličku si to k nám nakráčeli oba naši hrdinové, Erdogan Atalay a Tom Beck. Pan Atalay nás přivítal, s Tomem se vyfotili u policejního auta a pak už se věnovali jen nám fanouškům. Fotili se jako diví a poté obcházeli stoly, jeden po druhém, a bavili se a podepisovali se fanouškům.
Dalším překvapením pro nás byl příchod Cariny Wiese, která byla velmi milá a přátelská, ochotně se s každým vyfotila a popovídala si (především s Vaškem Havlasem, kterého překvapila znalostí Krkonoš :)); bohužel jí však letělo letadlo a tak nás brzy opustila.
To už na nás však přišla řada: Erdogan i Tom byli velmi milí a ochotně se naladili na naši angličtinu. Erdogan měl radost z obrázků paní Loupancové a z dárků, především z modelu autíčka a plyšového včelího medvídka pro dcerku (přitom prozradil, že má velmi rád české pohádky, že je sledoval, když byl malý, ale že včelí medvídky nezná), Tom zase z čokolády a z toho, že se dozvěděl, kde najde videa s českým dabingem (byl zvědavý, jak zní v češtině :)). Celá naše skupina se s nimi pak vyfotila a propustila je oba k dalšímu stolu (přičemž jsem ještě poprosila pana Atalaye, zda by nepředal věci ode mne Nielsovi Kurvinovi, Hartmutovi: byl mírně překvapen, že jsem zrzkovo fanynkou, ochotně však s předáním souhlasil).
Celí nadšení jsme po jejich odchodu jeli zpět do Hürthu na večeři, po které jsme se uvolnili z programu a vyjeli si na poslední noční prohlídku Kölnu. Prohlédli jsme si město z výše kolínské věže (kde jsme při odchodu zapomněli Vaška Havlase :)), pofotili si noční katedrálu a já s Vaškem Havlasem a Alešem jsme se šli ještě projít po nádraží. Po návratu na Hürth jsme padli jako zabití a spali až do rána.
neděle :: 23.8.2009
I přes to, že Němci slavili až do čtyř do rána, jsme se vyspali do růžova: po snídani jsme se sbalili, rozloučili jsme se s Elvírou (zbytek spal) a vyrazili na cestu. Ještě se v Hürthu natankovalo a pak už naši milí řidiči najeli na dálnici. Po osmi hodinách klidné jízdy jsme dorazili do Prahy, odkud se všichni rozvezli do svých domovů.

Myslím, že mluvím za všechny když říkám, že tenhle Fantreffen byl naprosto úžasným zážitkem a doufám, že se tahle skvělá parta sejde na tom příštím, již v pořadí desátém.
Text: Petra Černá (Všelicos)
Fotogalerie
(pro zvětšení klikněte na obrázek)
středa :: 20.6.2007
čtvrtek :: 21.6.2007
pátek :: 22.6.2007
sobota :: 23.6.2007
neděle :: 24.6.2007
Foto: Petra Černá (Všelicos), Aleš Vaněk
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online jsou 4 uživatelé | 0.00087 sec