André Fux
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
<< Jan Richter Kim Krügerová >>
Mark Keller

V českém znění: Jakub Saic(více fotografií ve fotogalerii)
Mark Keller se narodil 5.5.1965 v Überlingenu na Bodamském jezeře.

Odjakživa se chtěl dostat k filmu. Přesto se po ukončení základní školy rozhodl ctít rodinnou tradici a vyučil se automechanikem jako otec. Herectví mu nedalo spát, a tak od roku 1985 do 1987 studoval uměleckou školu ve Freiburgu. V roce 1989 byl objeven jako imitátor (Dean Martin) v "Rudi carel show".

Přelom nastal v roce 1991 když hrál v několika seriálech menší role. V roce 1997 začala jeho profese Andrého Fuxe v Kobře 11. První roky služby strávil André jako učitel na policejní škole. Jeho oborem byla sebeobrana beze zbraně. Všestranný sportovec již léta denně cvičí ve fitness studiu a věnuje se karate. Proto se také nechal zastupovat kaskadérem jen vyjímečně a většinu akčních scén natáčel sám.

Vedle natáčení je také velice zaneprázdněn muzikou. Jenomže, když natáčel Kobru 11, bylo jeho nahrávací studio prázdné. Jeho hudební talent jsme mohli vidět v jednom z dílů Kobry 11, kdy zpíval se skupinou Scooter. Protože nemůže dělat obě věci najednou, rozhodl se ukončit účinkování v Kobře 11. Jako Andrého Fuxe jsme ho mohli naposledy vidět ve 46.epizodě s názvem "Smrt malého chlapce; Osamělé vítězství", ve kterém byl André smrtelně zraněn po zásahu harpunou.

Nyní žije na Bodamském jezeře společně se svou ženou Tülin, která pochází z Turecka a dvěma syny Aarone a Joshua.


Zpět
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online jsou 4 uživatelé | 0.00126 sec