Epizody
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
Tuto rubriku budeme postupně doplňovat
Epizody jsou v pořadí, ve kterém byly odvysílány na TV Nova

<< Nasazení týmu 2 - 2.série | Zpět | 2.série >>
1.série (1996)
Bomby na 92.kilometru (Bomben bei Kilometer 92)
V dálničním bufetu ve Valdenau je maniak, který ohrožuje návštěvníky granátem. Na místo dorazí Frank a Ingo. Po chvíli rozmlouvání maniaka zpacifikují a zjistí že šlo o maketu granátu. Maniak ovšem vyhrožoval, že když ho zadrží, tak začnou na dálnici explodovat bomby. Dva dálniční údržbáři jedou na 92 kilometr opravit svodidla. Jeden najde podezřelou krabičku, kterou zahodí. Byla to bomba. Vrchní komisařka Lamprechtová si nechá předvést maniaka z bufetu, aby zjistila zda opravdu je viníkem on. Ten svojí vinu popírá. V noci se na dálnici objeví figuríny, stolek a magnetofon se vzkazem. Rascar Capat - muž ze vzkazu na pásce požaduje 1 milion DM a kilogram zlata. Ukradené věci přivedou oba komisaře do starožitnictví odkud byly zcizeny. Zde se také dozví kdo je ten záhadný Rascar Capat. Je to postava z komiksu, která bojuje na dálnicích. Rascar Capat zanechal další pokyny. Na 92km je taška ve které je vzkaz, aby se Frank dostavil do Vídeňské cukrárny. Zde je vyděrač přelstil. Chtěl vědět váhu milionu DM. To Frank nevěděl, protože měl falešné peníze. Nyní se Racar Capat mstí. Aby dokázal, že je schopen čehokoli, spáchá atentát na policistu Bodmera. To Franka a Inga přiměje k ještě větší touze ho dopadnout. Nyní chce již 2 miliony a 2 Kg zlata. Rascar Capat zanechal na mostě vzorek používané výbušniny. Expertíza zavede Franka a Inga na další stopu a to za obchodníkem se zbraněmi. Ten je již ve vězení a nejeví zájem o spolupráci. Policista Bodmer se rychle zotavuje a tak dostane za úkol najít souvislosti mezi komiksem a událostmi na dálnici. Frank mezitím obdržel další pokyny. S penězi má jít do budky kde dostane další informace. Rascar Capat ho posílá do plovárny, kde má ve skříňce 92 nechat peníze. To ovšem vyděrači nestačí a posílá Franka do muzea. Zde Rascar Capat vyhlásí falešný požární poplach. Frank vidí muže, který utíká s penězi. Frank ho dostihne a zjistí, že jde o hlídače muzea, který si chtěl přivydělat. Mezi tím najde Bodmer úkryt Rascara Capata pomocí komiksu. Na starých dálnicích jsou podchody v kterých je skladován materiál. Zde měl vyděrač hnízdo. Frank a Ingo jdou opět za překupníkem zbraní. Ten je navede na muže který se ukrývá za jménem Rascar Capat. Nyní chce již 3 miliony a 3 kg zlata. Frank jede opět na 92 km kde má zanechané instrukce. Mezi tím zjistil Ingo pomocí věštírny (počítače), kterým vozem vyděrač jezdí. Frank jede podle instrukcí do města. Po procházce ho vyděrač zavede do hotelu a to až do posledního patra. Tam hodil peníze do prádelní šachty. Vyděrač utíká před hotel, kde na něho čeká Ingo. Vyděrači se povede nasednout do vozu a ujet. Frank se nevzdává a v poslední chvíli skočí na střechu vozu. Frank po nebezpečné jízdě na střeše skočí do policejního vozu. Vyděrač ztratí nad vozem kontrolu a srazí se s protijedoucím vlakem. Vyděrač je zatčen a dálnice jsou opět bezpečné a to díky Cobře 11.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Rainer Strecker, Almut Eggert
Režie: Leo Zahn
Napsal: Claude Cueni
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Rudé růže, černá smrt (Rote Rosen, schwarzer Tod)
Frank a Mareike jsou na večírku u jejich přátel. Při odchodu se Mareike s Frankem pohádá a vyhodí ho z vozu. Mezi tím dá jeden mladík do restaurace bombu. Exploze má být varování pro majitele. Harry je šéfem gangu, který se zabývá "ochranou" podnikatelů. To hlídání ovšem něco stojí. Když podnikatel neplatí, tak mu zdemolují podnik. Harry zajde i za Mareike, ale ta jeho služby odmítne. Večer jí zavolá, aby se šla podívat k oknu. Tak vidí jak ji demolují vůz. Řidič kamionu se jim v demolování pokusil zabránit. To ho ovšem stálo život. Po tomto útoku jsou gangu na stopě Frank a Ingo. Ingo dostal za úkol hlídat Mareike. Herry chce peníze a tak mu je Mareike veze. Ingo jí sleduje a volá Frankovi, aby za ním přijel na dálniční parkoviště. Ingo chtěl zadržet Herryho než dorazí kolegové. Herrymu se povedlo dostat do vozu. Frank mu zatarasí cestu, ale Herry vůz otáčí a při odjezdu zastřelí Inga. Frank donutí ke spolupráci majitele restaurace, který mu dá typ. Frank najde úkryt gangu a zadrží Herryho.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Rainer Strecker, Almut Eggert
Režie: Tommy Wigand
Napsal: Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Nový parťák (Der neue Partner)
Po Ingově smrti chce Katharina Lamprechtová Franka Stolteho zbavit jeho funkce, aby mu totéž policejní prostředí stále nepřipomínalo Inga. Frank ale chce dál u policie pracovat, a tak mu šéfová přidělí nového partnera Semira Gerkhana. Se svým novým kolegou si Semir zpočátku vůbec nerozumí, a Frank si je dokonce jistý, že nemají vůbec nic společného. Ale i přes tyto počáteční problémy musí spolu řešit nový případ: Neznámý pachatel neznámým způsobem otvírá a posléze ukradne nová, značková a luxusní auta, která pak beze stopy zmizí. Většinou tato ukradená auta pocházejí z jedné a té samé autoprodejny. Jeden manželský pár si koupí novou limuzínu, kterou si zaparkují u motorestu a odejdou. Hned nato se u auta objeví Kalle, jeden z pachatelů, který limuzínu sledoval po dálnici ve svém trucku, a auto si pomocí nenápadného přístroje v podobě ovladače otevře. Pak rovnou i s kradeným vozem odjede. Při jednom z výjezdů Frank a Semir na dálnici spatří transport plný luxusních aut, které již byly na stanici ohlášeny, že byly odcizeny. Když chtějí tento transportér zastavit, vyprovokují tak Waldemara, šéfa zlodějů aut, který hned na dálnici způsobí nehodu, při níž Frank obtočí svoje auto kolem stromu. Naštěstí se nikomu nic nestane, pouze Semir na místě spolujezdce se mírně zranil. Po nehodě u nich ihned stavějí kolegové, od kterých si Frank se Semirem vypůjčí auto, a pronásledují transport dál.Přitom se ještě stíhají hádat. Řidič Hansi, jeden z Waldemarových kompliců, svého šéfa ale zradí - Přeřeže nožem popruhy, držící patra plná aut pohromadě, a v tu ránu se celý náklad sesype na dálnici a způsobí kolizi. Frank ztratí nad autem kontrolu, najede v plné rychlosti na havarovaný truck, a přeletí ho. Přitom Waldemar chladnokrevně zabije Hansiho. Když Semir a Frank konečně vylezou z auta, je už mrtvý. Waldemar mezitím stihne utéct. Ve svém úkrytu očekává hackera, který ho má informovat o nových autech. Frank a Semir přemluví majitele obchodu s luxusními vozy, aby jim jedno auto půjčil. Pak nastraží na Kalleho past: Semir se převlékne za seriózního majitele limuzíny, a jakmile nechá svoje auto stát na okraji ulice, přijede si pro něj Frank a za chvilku se u auta zjeví Kalle. Když už se chystá odjet, v autě ho překvapí Frank a Semir a odvlečou ho na stanici. Poté, co se Kalle dozví, že jeho šéf, který si stále vytrhává obočí, zastřelil svého komplice, prozradí policistům jeho úkryt. Společně s jednotou SEK dopadnou většinu zlodějů aut, a nakonec i postřeleného Waldemara, který krátce před zatčením málem zabil Franka Stolteho.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Vražda a zabití (Mord und Totschlag)
Mezi mentálně zaostalým Antonem a maďarskou prostitutkou Katjou vznikl vřelý vztah. Často spolu tráví čas, a když Katja chodí "do práce" na dálniční výpadovku, Anton ji mnohokrát tajně pozoruje.Jednoho dne je Katja nalezena zavražděná na okraji dálnice. Stalase další obětí sériového vraha prostitutek. Proto tento případ spadá do kompetence dálniční policie. Za další čas se ocitne řidič LKW Werner Ricks v problémech se svým šéfem Prottem, který zjistil, že Ricks pro něj převážel horké zboží. O něco málo později je Ricks také nalezen mrtvý. Frank a Semir zpočátku nemůžou najít žádnou spojitost mezi oběma případy. Až když se v Ricksově LKW najdou stopy Katjiny krve, když Katjiny "kolegyně"upozorní na její zřejmý vztah s Antonem. dostanou se k podezření.A skutečně - na základě svědeckých výpovědí a vyšetřování se projeví, že Ricks byl hledaný vrah prostitutek. Ale také Anton se jeví v tomto případu jako závažnost, navíc není k nalezení, utekl z ústavu. Frank a Semir ho objeví až na výročním trhu, kam často chodil s Katjou. Anton se pokusí před policisty utéct na ruském kole, ale Frank v poslední minutě se na kolo pověsí. Naštěstí se jim podaří Antona chytit a donutit k přiznání...

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clementina Hegewisch, Fritz Müller-Scherz
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Smrt ve stovce (Tod bei Tempo 100)
Úspěšný právník Sawatzki se dostane rychlostí 100 najednou z jízdní dráhy a srazí se s malým vozem Sabiny Thiel, která právě telefonuje svému manželovi, se kterým má dvě děti. Oba jsou ihned mrtví. Vyšetřování dokáže, že Sawatzkiho brzdy byly důkladně funkční. V krvi nebyla nalezena žádná stopa alkoholu. Ale zvýšený adrenalin poukazuje na šok. Semir se domnívá, že šlo o sebevraždu, ale Frank je jiného názoru. Ale zatím není jisté ani jedno. Semir nato navštíví Sabinina manžela, který náhle ovdověl, a nemůže se z toho vzpamatovat. Jen jeden je rád za Sawatzkiho smrt: zoolog Richard Schlesinger. Jeho dcera Julia byla údajně vdaná s tyranickým právním zástupcem. A kromě toho má vztah s se Sawatskiho spolupracovníkem Robertem Wesselsem. Ale jakou roli hrajou oni? Večer jedou oba policisté k Julii, Sawatskiho známé, která s ním jela minulou noc z večírku, krátce před jeho smrtí. Semir stojí jednoznačně při té rodině bez matky a také se moc neovládá, ale Frank má opět jiné mínění. Ale veškeré Juliiny prosby o adresu toho vdovce jsou odmítnuty. Venku se oba ostře pohádají. U Julie doma byl ale ukrytý Robert Wessels, který se s ní také pohádal a odešel od ní. Druhý den Julii navštívil Frank Stolte, a dal ji vdovcovu adresu. Julia okamžitě za Thielem jela, ten ji po krátké době přijal, a ona tam pro případ nouze nechala svůj telefon. Při dalším výslechu se Stolte a Gerkhan dozví, že Sawatzki trpěl strachem z pavouků - strachem, o kterém vědělo jen málo lidí. Policisté pak najdou skutečně v jeho autě vzácného obrovského pavouka. Jediný, kdo ho tam mohl dát, je Schlesinger. Ale teď mají všichni jiné starosti: Julii zavolal Thiel, že se chystá se svými dětmi skočit ze střechy, protože už nechce dál žít bez manželky. Všichni se tam okamžitě rozjedou. Tam už je připravená síť, ale Thiel je odhodlaný. Na střechu za ním vyleze Semir a zachrání jeho děti, přičemž několik dalších policistů odvedou Thiela.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clemens Berger, Dirk Kulöv
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Stařec a chlapec (Der Alte und der Junge)
Na dálničním odpočívadle je přepaden obchod, jehož majitel je vzápětí zastřelen. Jediným svědkem se stane malý Sven Mettner, kterého oba zloději najdou při útěku. Jeden z nich, Schmitt, ale nechce žádné svědky, a tak ho spolu se Swobodou unesou a chystají se ho v nejbližší době zabít. Jenže Swoboda se postará o to, aby mohl Sven nepozorovaně utéci do lesa. Mezitím na policii dorazí rodiče pohřešovaného chlapce a žádají jeho nalezení, protože Sven je nemocný cukrovkou, a pokud nedostane brzy svou dávku inzulinu, upadne do smrtelného kómatu. Policie se ihned vydává do blízkého okolí kolem motorestu hledat Svena. Bohužel zatím neúspěšně. Ve stejnou chvíli si vyjede na domnělý výlet Wilhelm Schneider, starý muž s Alzeiherovou chorobou. Během cesty ztratí kontrolu nad svým vozem a způsobí menší nehodu, při níž z transportu s prasaty uteče hejno vepřů do lesa. Poté Schneider zastaví u lesa, a opustí své auto. Při cestě lesem objeví Svena, který se v lese docela ztratil. Nyní jsou oba společně na útěku. Ale oba gangsteři jsou jim v patách a pronásledují je. V noci Sven a Schneider bloudí lesem, ale ukryjí se v posedu, který je díky mlze částečně zakrytý. Policie se dál snaží oba najít, jelikož čas začíná být těsný - pokud Svena včas nenajdou, zemře. Ráno dojdou Sven se Schneiderem do blízkého kostela, kde Sven zkolabuje. Schneider se vydává na pomoc, ale než dojde k policejnímu autu Semira a Franka, všechno zapomene. Zločincům nic neunikne, a tak dorazí ke kostelu také. Když ale uvidí Svena, tak se pohádají a proběhne mezi nimi i přestřelka. Nakonec se Swoboda pověsí na kostelní zvon a začne zvonit. To hned připomene Schneiderovi, že Sven je v kostele a policie se tam okamžitě vydává. Tam se rozdělí - Semir to vezme po střeše a Frank dveřmi. Společně dopadnou oba gangstery a zachrání Svena.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Hubert Skolund, Manfred Maurenbrecher
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Falešní policisté (Falsches Blaulicht)
Gangsterské trio řidičů na dálnici se vydávají za policisty tím, že si pořídí přesnou kopii modrého policejního majáčku a zastavují auta, která přepravují peníze. Protože je všichni považují za obyčejné policisty v civilu, tak jim zastaví. Jednou takto zastavili truck, převážející drahý software za 30 mil. DM. Řidiče spoutali a uvěznili do nákladního prostoru svého auta, a software ukradli. Samozřejmě byl tento čin připsán na vrub pravé dálniční policie, tudíž Katharina Lamprechtová zalarmovala všechny své podřízené. Odložená příruční taška přivede policii konečně na první stopu: Pachatelem je Charly Pirnau, Wehners, a ještě jeden jejich komplic. Pirnau ale tuší, že po něm policie pátrá, a tak donutí svojí přítelkyni Ninu Lobel, se kterou má desetiletou dceru Elly, aby vyzvídala novinky u policie pod zástěrkou, že je přítelkyně Semira Gerkhana. Ten si to ale naivně vyloží jinak, a chce Ninu přimět k spolupráci s policií. Kvůli tomu se pohádají. Mezitím Frank Stolte konečně dopadne Pirnaua, ale ještě než mu stihne nasadit pouta, přiběhnou Pirnauovi komplici a Franka zmlátí. Pirnau s ostatními uteče, přičemž ho pronásleduje policejní vůz Anjy Heckendorfové, který doslova setřese, a začne pro jistotu plánovat, že emigruje do Ameriky. Chce s sebou ale vzít jeho dceru Elly, se kterou chce pro změnu Nina utéct. Elly ale nechce, a když Pirnau Nině oznámí své plány, Nina se obrátí na Semirovu pomoc. Semir ji naštěstí neodmítne, a tak ji celou noc hlídá. Ale Pirnau už si pro Elly jede. A protože zná Ninin dům mnohem lépe než Semir, dostane se do domu sklepem a odnese si Elly. Shodou okolností jede kolem Frank, který Elly zachrání. Ve stejnou chvíli proběhne přestřelka, při níž je Semir postřelen. Pirnauovi chce pomoct Wehners, ale než něco stihne udělat, Semir Pirnaua dokonale oddělá. Nina je konečně očištěna, a chce začít nový život.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clemens Berger
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Samuraj (Der Samurai)
Mladý pár snoubenců, Lukas Bollman a Yoko Takeda, se stanou obětmi ilegálních lékařských testů. Když je dvojice v bezvědomí transportována dodávkou, Lukas se najednou probere a udeří řidiče. Dodávka způsobí nehodu, a pak zastaví na kraji dálnice. Oni utečou, a jeden farmář, který je uvidí na poli, jim pomůže - zavolá policii a sanitku. Cestou do nemocnice však Yoko zemře na následky experimentu. Tento test vykonal univerzitní profesor Johannes Wilke. Ten se nyní snaží zbavit svého spolupachatele Rainera Bära, který měl Lukase a Yoko transportovat. Chladnokrevně ho zabije a pak svůj vůz s mrtvým mužem zapálí. Semir a Frank ale v ohořelém vraku najdou podezřelý papír, a stopy léků. Domnívají se, že oba případy spolu nějak souvisí. Ale zatím nejsou vrahovi na stopě. Kromě toho se smrt své jediné dcery dozví Sakyo Takeda, který se chce za smrt Yoko pomstít. Myslí si, že zemřela díky Lukasi Bollmanovi, se kterým byla i přes odpor celé japonské rodiny zasnoubena. Její otec ji totiž slíbil svému japonskému obchodnímu partnerovi. Sakyo se chce tedy pomstít hlavně Lukasovi, který se mezitím probere z bezvědomí. Jakmile zjistí, že má nevítanou návštěvu, uteče z nemocnice, ale japonec je mu na stopě. Lukas se schová v obytném přívěsu, kam později Sakyo vtrhne a chce ho zabít. Naštěstí včas zasáhne Frank a vezme Lukase na stanici. Sakyo ale Lukase hledá, a tak se vetře k němu domů a spoutá jeho matku. Když se tam Lukas vrátí, matka mu všechno ihned řekne. Frank a Semir japonce pronásledují. Přitom zjistí, že ten, kdo dělal ty ilegální testy, je Johannes Wilke. Dozví se to i Japonec, který ho chce zabít v podjezdu. Tomu ale stihnou zabránit Semir a Frank tím, že Wilkeho stáhnou k sobě do vozu, a Sakya srazí autem, až vypadne na silnici přímo před auto Anjy a Jochena.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clemens Berger, Thomas Kliche
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
Konečná pro všechny (Endstation für alle)
Narkomanka Steffi má problémy: Dluží svému dealerovi již 80.000 marek a protože potřebuje peníze na další dávku kokainu, přepadne banku a odraženou kulkou zabije strážného. Poté uprchne. Na dálničním odpočívadle se setká se svým dealerem Saschou. Ten si všimne, že se stalo něco divného, neboť se v okolí objevuje čím dál víc policistů, kteří patrně hledají Steffi, i přes to, že mu Steffi nalhala, že přepadla "jen" transport s penězi. Sascha zpanikaří a vtáhne Steffi do obsazeného cestovního autobusu, který má namířeno do Francie, v naději, že budou moci pak nepozorovaně utéci. Semirovi, který se v restauraci seznámil s jednou starou dámou, zavolá Frank a oznámí mu, že dvojice se potuluje kdesi v okolí motorestu. Semir je zrovna vidí z okna, jak nastupují do autobusu. Po uklidnění davu rodin a známých všech cestujících, kteří propadli panice, že jejich přátelé právě sedí v autobuse, kde je nebezpečná narkomanka a její dealer, nastoupí rovněž do autobusu coby obyčejný cestující. Tam potká tu svojí stařenku, ke které si sedne, a pod sebe si schová zbraň a mobil, který je napojený na centrálu Kobry 11, takže se Lamprecht okamžitě dozví, že Semir je v autobuse. Když k autobusu dojede a snaží se vyjednávat, Sascha donutí řidiče, aby se rozjel. Poté zatáhne všechny záclony, a cestující ohrožuje zbraní. Když těhotná žena začně mít porodní bolesti, a její muž chce, aby vystoupili, má hned u hlavy zbraň. Do toho už ale zasáhne Semir, ale dostane pěstí, a navíc si ho gangsterská dvojice začne všímat víc. Sascha vycítí nebezpečí a vezme všechny cestující jako rukojmí a Semira spoutá, protože u něj spatří zbraň. Sascha jede autobusem až k odlehlé zastávce, ze které varuje mobilem své komplice. Pak vystoupí se všemi rukojmími. Semir se v poslení vteřině ze svých pout uvolní a vyběhne z autobusu, kde postřelí Saschu, který okamžitě padne do spárů zvláštního komanda. Dříve než je však zatčen, postřelí také Steffi, sedící za volantem. Ale ta jede po dálnici dál. Není tam však sama. Malý chlapec se schoval pod sedadlo a nyní vylezl ven. Jeho rodiče po něm vyhlásili pátrání, protože se mezi ostatními rukojmími neobjevil. Semir a Frank začnou autobus pronásledovat po dálnici. Když ho dostihnou, Semir se pověsí na dveře autobusu, ale zraněná Steffi se za volantem bezvládně zhroutí. Autobus se bez kontroly žene přímo proti mostovému pilíři. Chlapec ale autobus včas ubrzdí, a kromě Steffi všichni přežijí.

Hlavní role: Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Almut Eggert
Režie: Peter Vogel
Napsal: Clemens Berger
Hudba: Reinhard Scheuregger

Zpět na epizody
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online jsou 2 uživatelé | 0.00153 sec