Epizody
Alarm für Cobra 11 | www.AFC11.cz
Tuto rubriku budeme postupně doplňovat
Epizody jsou v pořadí, ve kterém byly odvysílány na TV Nova

<< 2.série | Zpět | 4.série >>
3.série (1998)
Poslední šance (Die letzte Chance)
Bonrath a Hercberger dostali nové Porsche, které hned vyzkoušeli při přepadení krajské banky. Zloději prchají ve vylepšeném Mercedesu po dálnici. Řidič Mercedesu je bývalý kaskadér. Do pronásledování se zapojí André a Semir se svým BMW, které řídí André. Po honičce na dálnici zloději setřásli Bonratha s Porschetem. Zloději byli velice dobře připraveni. Jejich Mercedes byl vybaven lepším plynem a vůz byl dokonale vyvážen. Za městem měli připravený odtahový vůz, který použili na přeskočení kanálu. André jako náruživý řidič se rozjel za nimi, ale "utopil" Semírovo BMW v kanálu. Jeden ze zlodějů byl zraněn odraženou kulkou svého bratra. Po odvezení k lékaři se řidič zmocnil peněz a zlodějům ujíždí. Zloděje později uvězní v chladící věži. André se přes výrazný nesouhlas Semira "zmocní" Porschete a vydává se za řidičem Mercedesu. I nyní řidič nad Andrém vyzrál. Zase se vydali ke kanálu, ale tentokrát přeskočil jenom André. Řidič zůstal na druhé straně kanálu. Po nadšení, že kanál přeskočil zjistí, že řidič ujíždí s penězi pryč.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Helmut Metzger
Napsal: David Simmons, Matthias Herbert

Zpět na epizody
Tank na zcestí (Ein Leopard läuft Amok)
Z kasáren byl odcizen tank s kterým zloděj prchá po dálnici. Do jeho pronásledováni se zapojí André a Semir s Mercedesem CLK. Poté, co přejede několik vozů a způsobí hromadnou nehodu, je dálničním úsek A 499 uzavřen. Tank zastaví před blokádou speciálního komanda.Tank sjíždí z dálnice do lesa a André za ním. Po honičce v lese bylo zjištěno, že se jedná o útok na jednu věznici. Tank po příjezdu vystřelí jednu nábojnici pro výstrahu a tím zabarikáduje jednoho chlapce sutí, který měl být propuštěn. André vysvobodí chlapce a tím mu zachrání život. Zloděj tanku si vyžádá jednoho vězně Huberta Neubera, jako pomstu za smrt své dcery. Semir zjistí, že se jedná o vysvobození Neubera svým bratrem který, se vydával za Georga Baushinga, kterému právě Neuber zabil dceru. Semir to dává vědět Andrému, který naskočí na tank. Semir se vydá za tankem ve vojenském džípu. Poté co Neuber a jeho bratr opustí tank a nechají jej jet po louce bez řidiče, se tanku zmocnil Semir a André. Prchající vězeň v civilním voze je ostřelován tankem, který řídí Semir a postu střelce se ujal André. Po přestřelce André trefí zadek vozu. A tak zadrží vězně, jeho osvoboditele a tank za deset miliónů marek.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Helmut Metzger
Napsal: Andreas Föhr, Thomas Letosche

Zpět na epizody
Stopařka (Die Anhalterin)
Po drastickém zážitku z mládí kdy ji otec znásilnil se mstí. Na benzinové pumpě si stopne muže, kterého pak brutálně zavraždí. Na této stanici byli i André a Semir, kteří čekali na známého chlípníka, který bil prostitutky. Zanedlouho zjistí, že známý chlípník uhořel ve svém kamionu v rokli, do které mu pomohla stopařka. Náhodou se potká s velice hodným klukem, který ji pozve do svého bytu. To ovšem neměl dělat, protože ho to stálo život. Po vypátrání vražedkyně se André vydává na místo, kde ji otec znásilnil poprvé. Tam jede také náhodou Semir. André je zajat stopařkou a musí se svléknou. Semir slyšel v telefonu právě stopařčiny výhružky a Andrému se okamžitě vydává na pomoc. Po přestřelce na zřícenině hradu se stopařka rozhodla skončit svůj život. André ji sice chytil, ale ona byla odhodlaná zemřít a tak se ho pustila.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Benedikt Gollhardt
Napsal: Oren Schmuckler

Zpět na epizody
Mrtvý svědek (Der tote Zeuge)
Dva kluci jsou svědci vraždy na železničním mostě. Jeden z nich měl fotoaparát a vraždu si vyfotil, ale to ho stálo život. Ještě stačil fotoaparát skovat na mostě. Vrazi jdou nyní po druhém z chlapců Olafovi. Vražda se stala v rajónu dálniční skupiny Cobra 11 a tak se do případu zapojují André a Semir. Olaf byl zadržen policií z důvodného podezření z vraždy, ale on sám tvrdí že svého přítele nezabil. Má ovšem smůlu, protože mu nikdo nevěří a tak hodlá svou nevinu dokázat. Když Semir leze s Olafem pro fotoaparát a Olaf fotoaparát najde tak mu vyklouzne z ruky a na silnici jej přejede projíždějící vůz. Semir musí Olafa zatknout, ale to nestihne, protože mu Olaf uteče. Pozdější analýza filmu prokáže, že Olaf mluvil pravdu. Olaf se dostane do spárů vrahů, ale ještě předtím stačí zavolat Semirovi na mobil. Vrahové se chtějí zbavit mrtvoly i Olafa shozením z mostu. V tom jim ale zabrání André a Semir.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Diethard Küster
Napsal: Raphael Sola-Ferrer

Zpět na epizody
Smrtící písek (Tödlicher Sand)
André a Semir potkají na dálnici vozidlo, které převáží ilegální turecké pracovníky. Ti se snaží ujet, ale na dálnici způsobí těžkou hromadnou nehodu. Tito ilegální pracovníci měli namířeno na staveniště dálnice a jejich šéf Bartushak plánuje přepadení obrněného vozu. Andrein, nový přítel je synem majitele přepravní firmy, která má převést peníze. Jeho otec byl obelhán stavitelem Bartushakem, že jeho řidiči vědí o celém přepadení a to vše tajně vyslechl jeho syn Markus, který se jim to pokusí překazit. Jednomu z řidičů nasype do kafe projímadlo a zaveze ho k sestře na venkov. Po nájezdu na dálnici je obrněný vůz vytlačen z dálnice na staveniště a pohřben ve výkopové jámě. Po dramatické honičce s Bartushackem po rozestavěné dálnici André a Semir zjistí, že se vlastně prochází po kabině vozu a s pomocí hasičů jej vyprostí.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Christoph Eichhorn
Napsal: Birgit Grosz

Zpět na epizody
Ztracená v mlze (Im Nebel verschwunden)
Po hromadné nehodě na dálnici se z nabouraného vozu ztratí dítě. Dítě vezme žena, která nedávno přišla o dítě vlastní, také při hromadné nehodě. Nehodu způsobil vůz z cirkusu. Právě tam se Semir a André vydávají jako po první stopě. V cirkusu měli bývalého trestance, který se léčil na psychiatrii za sexuální zneužití dítěte. Pravá matka dítěte vypíše za dítě odměnu 100 000 DM. Policie zjistila provinění cirkusáka a myslí si, že dítě unesl právě on. Právě jeho kolegyně z cirkusu na něho narafičila past, aby stopy vedly k němu. Poté se žena z cirkusu zmocní dítěte a požaduje za něho odměnu. André a Semir sledují matku dítěte, která má peníze pro vyděračku. André si všiml obytného přívěsu ve kterém odjížděla žena s penězi a s dítětem. André se chytil vozu za nárazník a za autem vlál asi jeden kilometr. Vůz na rozestavěném mostě sjede a jen tak tak visí na okraji. Po zajištění auta lanem z vozu André dostane dítě i vyděračku. Poté vůz spadl z mostu a to naštěstí bez pasažérů.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Diethard Küster
Napsal: Iris Anna Otto, Susanne Mischke

Zpět na epizody
Žolík (Der Joker)
Při honičce na dálnici sestřelí prchající zločinci taxík, ve kterém náhodou seděl také zločinec - nájemný vrah jménem Žolík. Prchající auto bylo vytlačeno do protisměru, kde jej "sestřelil" nákladní vůz. Při pokusu zachránit posádku, byl André odhozen tlakovou vlnou při výbuchu přes celou dálnici. Byl zraněn a odvezen do nemocnice. Náhoda je blbec a Semir je náhodou podobný zavražděnému Žolíkovi. Ten byl najat svým dávným přítelem na vraždu svědka. Semir neví koho má vlastně zastřelit a tak aby to pochopil musel z lůžka vstát André a vydávat se za terč. Po střelbě byl Semir odhalen díky prozrazení Bonratha taxikáři, který to dal do novin. Semir při snaze si zachránit život, byl postřen do ramene a pouští se do pronásledování vrahů, co si ho najali jako Žolíka. Po dramatická honičce městem se zločinci přesouvají k přístavu, kde na ně čeká člun. Muž byl při útěku zastřelen a ženu Semir sestřelil z vodní hladiny.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Diethard Küster
Napsal: Matthias Herbert

Zpět na epizody
Stínový bojovník (Schattenkrieger)
Počítačový expert Alexander von Rohloff se snaží vydírat svého šéfa, japonského obchodníka. Za to však zaplatí životem: je brutálně zavražděn ninja - bojovníky. Komisař Semir Gerkhan a expertka Rebecca Harforth přebírají případ. Po hromadné havárii Semir náhodou mezi troskami aut nalezne odříznutou lidskou horní končetinu. Pitva zjistí, že se jedná o ruku mladého muže. Netrvá dlouho a je známo i konkrétní jméno oběti. Jedná se o softwarového experta, zaměstnance jednoho japonského koncernu, Alexandra von Rohloffa. Byl snad unesen a brutálně zavražděn? Při pátrání komisařům pomáhá expertka Rebecca Herforth. Společně se jim podaří zjistit, že Rohloff se snažil svého ředitele Toshira Funakiho vydírat. Funaki však nebyl ochoten nechat se zahnat do kouta od svého podřízeného. Proto povolal takzvané Stínové bojovníky vycvičené v japonském bojovém umění. Když je nalezeno tělo vyděrače, je jasné, že se vrazi neštítí žádných sebekrvavějších praktik. Semir a Rebecca mezitím vypátrali, že Rohloff měl komplice. Teď ho musí policie najít dříve, než se stane obětí Funakim najatých vrahů.

Hlavní role: Erdogan Atalay
Režie: Raoul Heimrich
Napsal: Lorenz Stassen

Zpět na epizody
Taxi 541 (Taxi 541)
Anna Engelhardtová se stane terčem nevybíravého vraha. Auto odmítá službu - porucha se nedá odstranit, a tak si Anna Engelhardtová, šéfová Andrého a Semira, volá taxík, který by jí odvezl domů. Řidič Gebhardt však nečekaně mění trasu a odváží ženu, o které se mezitím dověděl, že je kriminalistka, na opuštěné místo. Tam se jí pokusí zavraždit. Zkušené policistce se jen tak tak podaří uniknout ze spárů násilníka a ujet s jeho vozem. V automobilu Semir a André najdou mrtvolu skutečného taxikáře Dietmara Wernera. Pro jaký temný záměr se Gebhardt zmocnil onoho vozu? Co policie nemůže tušit: Gebhardt a jeho společnice Ellen Ebertshäuser jsou zapleteni do prodeje kokainu. To vše na objednávku drogového překupníčka Enza a pod zástěrkou servisu na rozvoz pizzy. Gebhardt se o příhodě s Annou svému šéfovi Enzovi nezmíní a rozhodne se, že problém sprovodí ze světa sám. Když vůz Anny Engelhardtové vyletí do vzduchu, je Andrému a Semirovi jasné, že mají co do činění s nevybíravým vrahem. Jejich šéfka je v nebezpečí života. Ale po Gebhardtovi nepase jen policie. S nespolehlivým kumpánem si chce vyřídit své účty i dealer Enzo.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Christoph Eichhorn
Napsal: Matthias Herbert

Zpět na epizody
Na mušce (Im Fadenkreuz)
André a Semir jsou na své pravidelné hlídce, ale na jednom dálničním mostě na ně čeká ostřelovač. Sestřelí jejich BMW z dálnice a Andrého postřelí. Zanedlouho po návštěvě u Andrého v nemocnici je postřelena i Andrea a Semir se pouští do pátrání po záhadném ostřelovači. Ostřelovač unese Semirovu přítelkyni a vydírá ho, že ji zabije. Pak mu dává těžké až nesplnitelné úkoly. V jedné hospodě u stolu štamgastů je pro něho zanechaný vzkaz. Tento vzkaz si musel koupit, ale jelikož byli štamgasti moc drazí, musí si ho vymlátil. O něco později nechal Semira si zapnout bezpečnostní pás ve starém golfu. Semir měl po zapnutí pásu jen asi 5 sekund na opuštění auta, protože v něm byla bomba. Semir ostřelovače moc dobře znal, ale nevěděl to. Ostřelovač byl Semirův dávný kolega z policejní akademie. Tu musel opustit a to díky Semirovi a nyní se mu mstí. Semir dostal další úkol a to dojet na armádní střelnici, kde na něho čekal. Semir dostal tři náboje a šanci ho zabít. Semira postřelil a na poslední ránu připevnil na terč jeho přítelkyni. Pak střelnice chytla od odražené kulky a ostřelovače zastřelili zásoby munice. Semir i se svou přítelkyní stačili uniknout podzemní chodbou.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Diethard Küster
Napsal: Raphael Sola-Ferrer

Zpět na epizody
Smrtící náklad (Tödliche Ladung)
Na dálnici došlo k nehodě cisterny plné nebezpečných chemikálií. Tato chemikálie je velice hořlavá a při velké teplotě v uzavřeném prostoru vybuchne. Dvě hodiny po nehodě je na dálnici další náklad, který veze řidič jménem Uli. Nešťastnou náhodou se na palubu kamionu dostane jeho syn. Po vystopování kamionu na dálnici zasahuje André a Semir. André přeskočí do kamionu a informuje Uliho o tom co veze. Jelikož je cisterna přehřátá a tedy nesmí zastavit, navedou ji do opuštěného lomu. Při sjezdu z dálnice dojde k nehodě a k zablokování cesty. Semir přesedá z auta do vrtulníku a pozoruje celou akci ze vzduchu. Na cestě do lomu se kamionu postaví do cesty traktor, ale kamion jej smete ze silnice. Po kolizi je cisterna poškozená a tak musí rychle posádku dostat z "pojízdné bomby". André a syn Uliho přestoupí za jízdy do vrtulníku a Uli po zaklínění pedálu plynu vyskočí z kamionu. Kamion exploduje po sjezdu do lomu.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Marc Hertel
Napsal: TOPAS Autorenpartnerschaft

Zpět na epizody
Přehnaná ctižádost (Brennender Ehrgeiz)
Přepravní firmě "Bruner" byl odcizen náklaďák, který policie našla o 20 km dál vyhořelý a s mrtvou ženou - prostitutkou. André a Semir jdou po stopě vraha, protože pitva prokázala že prostitutka nejdříve byla uškrcena a poté ji vrah nechal zpopelnit. O dva dny později byla zabita další prostitutka. Na parkovišti "Týránský bordel" pracují dvě stáje. Jelikož byly obě prostitutky ze stejné stáje, je podezření, že se jedná o boj o "pracovní plochu". Po předvedení obou pasáků na stanici, Gándryho a Elerové, se Gándry zmocní zbraně a na Elerovou začne střílet. Gándry utekl na dálnici, kde jej srazilo auto. Andrea chtěla nějak pomoci a tak navrhla nasadit volavku. Její nápad nezaznamenal ocenění a tak se do dopadení vraha pouští sama. Na stanici odcizí šéfové zbraň a jde na parkoviště. Mezi tím dostává André echo od Elerové, že podezřelý je na parkovišti a tak se tam vydávají. Po příjezdu zjistili, že zatkli nepravého a že vrahem je majitelka přepravní firmy Bruner, která se mstí za smrt svého manžela. Po dramatické honičce na dálnici Semir skočil se svým BMW do kamionu. Vysvobodil Andreu se spárů maniačky a z kamionu vyjel. Kamion s Brunerovou vjede do protějšího pruhu, kde se srazí s jiným kamionem.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Helmut Metzger
Napsal: Enrico Jakob

Zpět na epizody
Soudce (Der Richter)
Anna Engelhardtová je pronásledována pomstychtivým manželem Kemmerem, který při tragické nehodě přišel o manželku a dítě. Za volantem seděla právě Anna. Při honičce na dálnici se stane tragická nehoda. Vůz, jež řídila Anna, dostane nekontrolovatelný smyk a přistane v zahradě rodinného domku. Tam se ve stejnou chvíli zdržuje matka s dítětem. Obě jsou na místě mrtvé. Pronásledovanému zločinci se podaří uniknout. Vdovec Kemmer podává na policistku žalobu, ta je však všech obvinění zproštěna. Kemmer přísahá pomstu a kuje temný plán odplaty. Chce zavraždit přítele Anny Thomase a jejich malého syna Jonathana. Po útoku na Annino auto je Andrému a Semirovi jasné, že udeřila hodina odplaty. Čas je nyní na straně násilníka.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Raoul Heimrich
Napsal: Matthias Herbert

Zpět na epizody
Benzín (Treibstoff)
Nebezpečný vyděrač se tentokráte zaměřil na rafinérskou společnost. Přimíchává do benzínu vysoce výbušnou látku. Auta pak ze zdánlivě nevysvětlitelných důvodu explodují. André Fux a Semir Gerkhan opět v akci. Tentokráte mají velice zdatného protivníka. Podaří se jim zastavit sérii výbuchů? Krátce poté, co řidič natankoval u benzínové stanice firmy Prooil, vylétne jeho vůz do povětří. Případem je pověřen Semir a André. Co nejdříve vypadá jako běžná nehoda, dostává brzy novou dimenzi. V benzínu je objevena vysoce explozivní přísada. První kroky komisařů vedou do inkriminované firmy. Hned na první pohled je jasné, že šéf firmy Dr. Pott a jeho kolegyně z bezpečnostního oddělení Victorie Götzinger chtějí něco policii zatajit. André a Semir se domnívají, že někdo koncern vydírá. Paní Götzinger je později skutečně pozorována při předávce peněz. První pokus však nevyšel. Poté vyděrač stupňuje své požadavky. Další auta explodují. Při další předávce peněz se policie chce pokusit vylákat pachatele ze své skrýše. Nebude to však lehký úkol. Tentokráte se jedná o rafinovaného protivníka.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Helmut Metzger
Napsal: Gerhard J. Rekel, Alexander Hahn

Zpět na epizody
Smrt chlapce; Osamělé vítězství (Der Tod eines Jungen; Ein einsamer Sieg)
André a Semir se snaží objasnit vraždu malého chlapce. Stopa vede na slunný ostrov Mallorcu. Při útoku na dálnici je zastřelen malý chlapec. Krátce poté je zavražděna i jeho matka Olivie. Šokováni smrtí chlapce vyšetřují André a Semir obzvláště intenzivně. Stopa veda na Mallorcu ke gangsterovi Bergerovi. Ten na ostrově provozuje ve velkém stylu prostituci a obchod se zbraněmi. Ale tím jeho kriminální aktivity nekončí: mimoto nechává unést bohaté návštěvníky ostrova, jejichž blízké pak vydírá. André a Semir odcestují na ostrov, kde se mají připojit ke speciální kriminální jednotce. Její šéf Kessler však dává komisařům z Kobry 11 najevo, že nejsou zrovna vítanými hosty. Proto se André rozhodne pracovat na vlastní pěst. Spřátelí se s Bergerem, ten však brzy odhalí, že André je policista. Berger Andrého zajme a společně s dalšími oběťmi únosů Jackem Michaelsem a supermodelkou Stellou se opevní v jeskyni na ostrově. Semir se snaží objevit Bergerovu skrýš a pomoci svému kolegovi z nesnází. I když najde Bergerovo útočiště, je proti přesile zbraní a gangsterů bezmocný. André v jednom z kumpánů zločince poznává i Salvatora, vraha malého chlapce. Když se Berger dozví, že při atentátu na jeho ženu zahynul i jeho syn, přestane se ovládat. André využije Bergerovu slabou chvíli a unikne ze skrýše. Ve velkém schowdownu se Andrému a Semirovi podaří Bergera odzbrojit. Po dramatické honičce ve vrtulníku a závodním motorovém člunu je Berger zastřelen. Ale i pro Andrého končí dobrodružství na Mallorce tragicky: postřelen padá do moře a na následky svého zranění umírá na dně oceánu.

Hlavní role: Erdogan Atalay, Mark Keller
Režie: Helmut Metzger
Napsal: Uli Tobinsky

Zpět na epizody
© 2001 - 2011 www.AFC11.cz | Powered by Aleš Vaněk & Dalibor Štys | všechna práva vyhrazena | online jsou 3 uživatelé | 0.0015 sec